IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

13.06.
2013
09:55

Otázka pro...

Otázka pro ředitele Moravského zemského muzea Martina Reissnera: Festivalem Brno – město uprostřed Evropy prolíná téma oslav 1 150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, v muzeu se nyní koná výstava věnovaná jejich době, životu a dílu. Proč je důležité si tyto dva věrozvěsty připomínat?

Martin Reissner. Foto: archivOtázka pro ředitele Moravského zemského muzea Martina Reissnera: Festivalem Brno – město uprostřed Evropy prolíná téma oslav 1 150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, v muzeu se nyní koná výstava věnovaná jejich době, životu a dílu. Proč je důležité si tyto dva věrozvěsty připomínat?

Protože Cyril s Metodějem do našich zemí přinesli kulturu, která ač nakonec nezvítězila, zajistila nám ve své době místo mezi nejvyspělejšími národy. Věrozvěstům také vděčíme za liturgii ve vlastním jazyce, kterou jsme měli jako jedni z prvních. Moravské zemské muzeum připravilo kromě výstavy ještě další akci související s tímto výročím – ve spolupráci s Městským divadlem Brno. Diváci, kteří si koupí lístek na představení Cyril a Metoděj, získají v muzeu slevu vstupného na stejnojmennou výstavu.

(jšt)