IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

15.06.
2014
10:20

Otázka pro ...

Otázka pro ředitele Městského divadla Brno Stanislava Mošu: Při festivalu Starobrno Ignis Brunensis odehraje městské divadlo několik představení pod otevřeným nebem na Biskupském dvoře. V čem je podle vás pro diváky divadelní zážitek v tomto prostředí lákavější?

Stanislav Moša. Foto: archivOtázka pro ředitele Městského divadla Brno Stanislava Mošu: Při festivalu Starobrno Ignis Brunensis odehraje městské divadlo několik představení pod otevřeným nebem na Biskupském dvoře. V čem je podle vás pro diváky divadelní zážitek v tomto prostředí lákavější?

Nejsem si jist, jestli je „lákavější", ovšem divadlo pod otevřeným nebem skýtá zcela jiný prožitek, než jaký získává divák v uzavřeném prostoru kamenné scény. V horkých letních měsících není nad posezení na čerstvém vzduchu v chladivém stínu, k tomu připočtěte jedinečná romantická zákoutí Biskupského dvora, nad hlavou se tyčící majestátní věže petropavelské katedrály a nekonečné hvězdné nebe... Tyto velkolepé kulisy přirozeně dokreslují naše inscenace, které poutavě vyprávějí příběhy našich dějin s nadhledem a hravostí tak, že si je užívají diváci i sami herci.

(pud)