IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

22.05.
2015
16:45

Otázka pro ...

Otázka pro mluvčího Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslava Mikošku: Když sledujete při festivalu Ignis Brunensis ohňostroj, dokážete si ho užívat jako divák, nebo při sledování myslíte hlavně na rizika s ním spojená?

Jaroslav Mikoška. Foto: HZS JmKOtázka pro mluvčího Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslava Mikošku: Když sledujete při festivalu Ignis Brunensis ohňostroj, dokážete si ho užívat jako divák, nebo při sledování myslíte hlavně na rizika s ním spojená?

Přímo na rizika nemyslím, ale vzhledem k tomu, že jsem několik let sloužil jako hasič na brněnské přehradě, mám ohňostroj spojený s bezpečnostními opatřeními, která je třeba udělat. Diváci ani nevědí, kolik lidí, techniky a energie musí hasiči využít, aby zajistili jejich bezpečnost. A tak to má být. Lidé si jdou užít skvělou podívanou a na nás je, abychom byli připravení, kdyby se něco stalo. Vzhledem k tomu, že hasiče z požární stanice Přehrada osobně dobře znám, vím, že návštěvníci jsou v dobrých rukou. Takže mi zbývá jen popřát divákům krásný zážitek a pořadatelům bezproblémovou organizaci festivalu.

(vor)