IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

12.06.
2015
11:40

Otázka pro ...

Otázka pro hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška: Navštívíte letos nějaké akce, které jsou součástí festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS?

Otázka pro hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška: Navštívíte letos nějaké akce, které jsou součástí festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS?

Michal Hašek. Foto: archivPočet kulturních podniků, které se konají na jižní Moravě, jde každým rokem do stovek. Mezi nimi svým širokým záběrem v pozitivním smyslu vyčnívá festival Brno - město uprostřed Evropy. Na přelomu května a června každoročně nabízí na výběr tolik akcí různého zaměření, že si mezi nimi vybere každý. Opakovaně na ně míří desetitisíce návštěvníků z celé České republiky i ze zahraničí. Jako jihomoravského hejtmana mne potěšilo, že součástí festivalu byla letos poprvé přehlídka moravských vín nazvaná Vínománie, na kterou jsem poslední květnový víkend zavítal k Měnínské bráně.

Pojmem se za uplynulé ročníky stala zejména přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis. I já zcela určitě navštívím některé z unikátních ohňostrojných představení. Už letošní první soutěžní ohňostroj zaznamenal přibližně dvěstětisícovou návštěvnost. Věřím, že podobné to bude až do konce. Jsem přesvědčen, že navzdory škarohlídům má tato přehlídka ohňostrojů budoucnost a je důvodem, proč jižní Moravu a její metropoli Brno na přelomu května a června navštívit.

(gil)