IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

15.06.
2015
18:00

Otázka pro ...

Otázka pro generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka, člena odborné ohňostrojné poroty: Jak hodnotíte jako porotce dosavadní ztvárnění ohňostrojů na přehradě na letošní povinnou hudbu Symfonie č. 6 Furiant z díla Antonína Dvořáka, kterou letos vaše filharmonie s Jiřím Bělohlávkem symbolicky věnovala mezinárodní ohňostrojné přehlídce Starobrno Ignis Brunensis?

David Mareček. Foto: archivOtázka pro generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka, člena odborné ohňostrojné poroty: Jak hodnotíte jako porotce dosavadní ztvárnění ohňostrojů na přehradě na letošní povinnou hudbu Symfonie č. 6 Furiant z díla Antonína Dvořáka, kterou letos vaše filharmonie s Jiřím Bělohlávkem symbolicky věnovala mezinárodní ohňostrojné přehlídce Starobrno Ignis Brunensis?

Ztvárněním povinné hudby jsem byl mile překvapen. U české společnosti Flash Barrandov jsem kvalitní zpracování předpokládal, a to se také potvrdilo. U Slovinců jsem byl nadšený synchronizací ohňostroje s hudebním podkladem. Myslím, že v oblasti „obrazové choreografie" na Dvořáka byli zatím nejlepší. Italská společnost mne uchvátila nápaditostí ohňostrojných efektů. Řadu z nich jsem u jiných ohňostrůjců neviděl a považuji je za naprosto unikátní. Také se mi líbilo, že Dvořáka nedali na začátek ohňostroje, ale umístili ho do kontextu celého pořadu. Vyznění hudby to podle mne prospělo. Jsem zvědav, jak si s povinnou skladbou poradí v posledním soutěžním ohňostroji Francouzi. Pan šéfdirigent Jiří Bělohlávek bohužel neměl možnost se přehlídky osobně zúčastnit, ale těší se, až uvidí všechny čtyři ohňostroje ze záznamu.

(om)