IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

24.05.
2016
14:20

Otázka pro ...

Otázka pro jihomoravského policejního ředitele Leoše Tržila: Vzhledem k tomu, že poslední roky vítězí na mezinárodním policejním mistrovství v jezdectví Češi, vidíte i letos možné vítězství nebo se v soutěži objevil nový silný konkurent?

Otázka pro jihomoravského policejního ředitele Leoše Tržila: Vzhledem k tomu, že poslední roky vítězí na mezinárodním policejním mistrovství v jezdectví Češi, vidíte i letos možné vítězství nebo se v soutěži objevil nový silný konkurent?

Ke každé soutěži je důležité přistupovat pozitivně a s tím, že o vítězi není dopředu rozhodnuto. Soutěž není jen o tom, kdo vyhraje, ale především o tom, aby si jezdci mezi sebou změřili síly a zjistili, jak na tom jezdecky jsou. Přesto věřím, že na stupních vítězů budou nejen soutěžící z České republiky, ale že zvítězí právě naši jihomoravští jezdci. Na druhé straně je těžké to předem hodnotit, neboť právě letos budou soutěžit i účastníci ze států, které se v minulosti těchto závodů neúčastnily. Proto je velmi těžké odhadovat konkurenci.

Jak nakonec vše dopadne, se uvidí v sobotu, kdy se mistrovství v areálu Panská Lícha koná. Mistrovsví bude zahájeno už v pátek 27. května slavnostním defilé soutěžících na koních na brněnském náměstí Svobody.

(mř)