IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

01.06.
2016
11:00

Otázka pro ...

Otázka pro programového manažera rádia Kiss Hády Pavla Vašíčka: Jak dlouho dopředu a jakým způsobem připravujete sladění hudebního doprovodu s ohňostroji festivalu Ignis Brunensis?

Otázka pro programového manažera rádia Kiss Hády Pavla Vašíčka: Jak dlouho dopředu a jakým způsobem připravujete sladění hudebního doprovodu s ohňostroji festivalu Ignis Brunensis?

Komponovanou hudbu pasují s velkým předstihem jednotliví ohňostrůjci přímo na svoji show, kterou na místě řídí digitálním odbavovacím systémem spolu s muzikou. Rádio Kiss Hády od počátku a výhradně zajišťuje přímý přenos z Brněnské přehrady. Signál z odbavovacího systému posíláme digitální trasou do studia a vysíláme dál ke svým posluchačům. Muzika není tím pádem zpožděná a sedí k ohňostroji přesně tak, jak má. Zážitek z ohňostroje je tak umocněn a dostává další rozměr. Přípravy v rádiu Kiss Hády na takovýto přenos trvají zhruba měsíc. Navíc před každým ohňostrojem ve spolupráci s ohňostrůjci kontrolujeme audiosignál a technicky zvuk nahrávky dolaďujeme do finálního stadia. Jsme velmi hrdí na to, že máme tu čest a možnost muziku k festivalu Starobrno Ignis Brunensis vysílat.

(sko)