IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

10.06.
2016
11:50

Otázka pro ...

Otázka pro generální ředitelku agentury CzechTourism Moniku Palatkovou: Jaký přínos má podle vás festival Brno - město uprostřed Evropy pro cestovní ruch?

Monika Palatková. Foto: archivOtázka pro generální ředitelku agentury CzechTourism Moniku Palatkovou: Jaký přínos má podle vás festival Brno - město uprostřed Evropy pro cestovní ruch?

V posledních letech jsme svědky postupného odklonu návštěvníků od klasického poznávání a naopak nárůstu zájmu o poznávání spojené se zážitky a emocemi. A to je přesně to, co může svým návštěvníkům brněnský festival nabídnout - kombinace zábavy a kultury v kulisách historického města je lákadlem nejen pro Čechy, ale i pro cizince. Městský turismus je v České republice charakterizován především krátkou průměrnou dobou pobytu a právě akce jako je zmíněný festival dokáží návštěvníky zdržet na delší dobu, což má samozřejmě pozitivní dopad na místní ekonomiku. Příkladem může být loňský projekt Plzeň - evropské hlavní město kultury 2015, díky kterému vzrostl počet přenocujících hostů o více než 16 procent a výdaje návštěvníků, které souvisely přímo s návštěvou akcí projektu konaných na území republiky, dosáhly 564,3 milionů korun.

(stro)