IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

16.06.
2016
10:30

Otázka pro ...

Otázka pro ředitele Městského divadla Brno Stanislava Mošu: Proč by lidé měli navštívit divadelní představení v areálu Biskupského dvora a v čem podle vás spočívá kouzlo právě tohoto místa?

Stanislav Moša. Foto: archivOtázka pro ředitele Městského divadla Brno Stanislava Mošu: Proč by lidé měli navštívit divadelní představení v areálu Biskupského dvora a v čem podle vás spočívá kouzlo právě tohoto místa?

Divadlo se odnepaměti hrálo především pod širým nebem. A my, kteří přece jenom žijeme více na severu, si této radosti můžeme užívat právě jenom v letních měsících. A kde jinde v Brně nalézt příhodnější izolované a taky tak trochu utajené prostředí než to, které je sevřené kouzelnými balustrádami historického dvora s výhledem na úžasnou architekturu chrámu svatého Petra a Pavla? Mnozí naši i desítky let v Brně žijící spoluobčané o něm vlastně dodnes vůbec netuší. A když přicházíte na toto místo, uvědomujete si mimořádnost blížícího se divadelního zážitku. A pak to nastane. Živí herci, aktéři dramatu, komedie nebo muzikálu rozžijí svými skvělými výkony reálné a ničím nahraditelné kulisy, které pamatují už nespočetně generací. Je to setkání rozličných časů na jednom fascinujícím místě, kde hlavní role hrají současně diváci s herci, kteří se odevzdávají desetiletí i staletí starým příběhům v konfrontaci s věčným nebem plným hvězd nad námi.

(jam)