IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

18.06.
2016
10:55

Otázka pro ...

Otázka pro generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka: Navštívil jste letos některý ze soutěžních ohňostrojů přehlídky Ignis Brunensis? A co mohou zájemci očekávat od akce Klasika a víno, která se bude konat v září ve Valticích?

David Mareček. Foto: archivOtázka pro generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka: Navštívil jste letos některý ze soutěžních ohňostrojů přehlídky Ignis Brunensis? A co mohou zájemci očekávat od akce Klasika a víno, která se bude konat v září ve Valticích?

Viděl jsem hned úvodní ohňostroj v česko-německé koprodukci. Vizuálně přinesl několik velmi zajímavých efektů, které jsem dosud v soutěži neviděl. Myslím, že spolupráce českých a německých tvůrců byla hezkým oživením programu Ignis Brunensis. Nelíbil se mi tolik výběr hudby, ale to je spíš otázka osobního vkusu. Celkově považuji mezinárodně pojatý ohňostroj za atraktivní a přínosný nápad.

Klasika a víno je úplně nový koncept zážitkového koncertu. Návštěvníci uslyší klasickou hudbu ve špičkovém provedení a přímo při koncertě si vychutnají vynikající vína, která speciálně k jednotlivým skladbám vybral Miloš Michlovský. Hudební složka se letos ponese v duchu hudebních soubojů, které byly nesmírně populární v 18. a 19. století. Pomyslný boj svede Smyčcové kvarteto České filharmonie se Smyčcovým kvartetem Čajkovského orchestru v Moskvě a pianisté Ivo Kahánek s Igorem Ardaševem. Posluchači se mohou těšit na krátká a efektní hudební čísla, živé průvodní slovo k hudbě i vínu a nečekané kombinace účinkujících. Zazní skladby od Smetany, Dvořáka, Čajkovského a Mendelssohna.

(iko)