IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

07.06.
2014
16:10

Modely nejen parních strojů nadchly malé i velké

Rozzářené oči dětí i jejich tatínků, maminky a babičky fotící své ratolesti, parní lokomotiva, výstava historických autobusů - nejen to mohli dnes vidět návštěvníci už třetího ročníku mezinárodního modelářského srazu, který se koná po celý víkend na parkové železniční dráze u nákupního centra Olympia v Modřicích u Brna.

Aktualizováno 7. 6. 2014 / 18.55: přidána fotogalerie.

Děti se v Olympii mohou projet na zmenšeninách různých vlaků. Foto: Karolína VysloužilováModřice, Olympia - Více než sto modelů lokomotiv, autobusů a další techniky si mohou o tomto víkendu prohlédnout návštěvníci parkové železniční dráhy v brněnské Olympii.

„Vůbec jsme o té akci nevěděli. Byli jsme nakupovat a slyšeli jsme, že je tu výstava modelů, tak jsme se šli podívat," svěřila se návštěvnice akce Květa Luňáková. Akci navštívila společně s manželem. „Jsem nadšený, tímhle autobusem jsem jezdíval za tetou za prázdniny," neskrýval spokojenost její choť Petr Luňák. Nejvíce obdivoval autobus Karosa vyrobený v roce 1971.

Pro zájemce byla připravená také jízda parní lokomotivou, kterou si mnoho návštěvníků nechtělo nechat ujít. „Jeli jsme sice jenom pár metrů, ale byl to skvělý zážitek. Jenom tam bylo hrozné vedro," podotkla s úsměvem například Klára Hlavinková.

Organizátor Jiří Sojbrt upozornil, že návštěvníci si mohou prohlédnout i parní modely v nejmenší velikosti G na rozchodu 45 milimetrů. „Děti se pak mohou svést na 3,5 palcových modelech a pro jejich rodiče jsou v zahradě přichystané ještě větší vlaky," řekl.

Zájemci, kteří dnes akci nestihnou, mohou přijít na stejné místo také zítra. I na ně budou čekat historické autobusy, železniční modely, ale třeba také replika parního motocyklu z roku 1868.

Karolína Vysloužilová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil