IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

31.05.
2014
19:40

Dusot kopyt rozvířil prach Panské Líchy

Policisté na koních dnes předvedli v areálu Panská Lícha své jezdecké umění. Diváci mohli při sobotním programu zhlédnout několik různých soutěží, neméně atraktivní byl také doprovodný program.

Aktualizováno 1. 6. 2014 / 4.05: přidána fotogalerie.

Brno, Panská Lícha - Dvě desítky soutěžících nejen z České republiky, ale také ze zahraničí se dnes zúčastnily Mezinárodního policejního mistrovství České republiky v jezdectví. Své zástupce na Panskou Líchu vyslalo Polsko, Německo, Maďarsko i Rusko.

Policisté předváděli na Panské Líše své jezdecké mistrovství. Foto: Robert VystrčilVšichni se mezi sebou utkali ve třech disciplínách. První bylo skokové derby, kdy museli jezdci překonat šestnáct různých překážek na trati dlouhé přes třináct set metrů. Dále policisty prověřil parkur, v němž se mezi jednu z divácky atraktivních překážek zařadil i skok přes oheň.
Právě tento skok zaujal například Marii Hojkovou, která se na představení přišla podívat s celou rodinou. „Mimo to mi líbilo, když koně museli přetlačovat velkou kouli. Bylo to zajímavé zpestření," řekla Hojková.

Třetí, už dobrovolnou disciplínou, byl skok mohutnosti. Závodníci překonávali překážku od výšky jednoho metru, s každým zvládnutým kolem se pak laťka zvyšovala o deset centimetrů. Nejvyšší zdolanou výškou byl metr a čytřicet centimetrů. O tento výkon se zasloužila Marie Hanáková na koni Agaton z krajského policejního ředitelství ve Zlíně.

Kromě hlavního jezdeckého programu si mohli diváci zasoutěžit se společností BESIP, prohlédnout si současnou policejní techniku, zbraně, ale i historická auta, která byla v areálu vystavena. Ocenila to kupříkladu Petra Nováková, která si všechny vystavené stroje fotografovala. „Jsem sice přímo z Brna, ale dnes jsem se na akci přišla podívat vůbec poprvé. Kromě techniky mě zaujala i soutěž, bylo napínavé sledovat, zda koně přeskočí nebo ne," uvedla Nováková.

Celkovým vítězem policejního mistrovství se stal Přemysl John s koněm Derwisz z oddělení služební hipologie jihomoravského krajského policejního ředitelství.

Eliška Mezuláníková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil