IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

04.06.
2008
23:00

Poslední ohnivá show rozzářila nebe nad přehradou

4. 6. 2008, 23.25
Francouzský ohňostrojO bouřlivý a velkolepý závěr soutěžní části přehlídky Ignis Brunensis nad Brněnskou přehradou se dnes postarali ohňostrůjci z Francie. Poutavá barevná podívaná doprovázená chladným počasím, veselými výkřiky dětí a obdivnými komentáři dospělých začala něco kolem půl jedenácté. Designer Pascal Ducos si na své práci dal opravdu záležet.

 

4. 6. 2008, 23.25Francouzské představení. Foto: Robert Vystrčil
Brno, přehrada – Chodníky a silnice u Brněnské přehrady byly dnes večer přeplněné, i když celotýdenní vedro pominulo a nad Brnem se pozdě odpoledne přehnala průtrž mračen. Tramvaje přijížděly doslova narvané a odjížděly prázdné. Lidé se jako mravenci sunuli v jedné mase směrem k přehradě, aby tam spatřili poslední soutěžní ohňostroj a zároveň poslední ohňostroj nad hladinou v tomto roce.

Za doprovodu zdařilého hudebního mixu se pak nad přehradou objevily první střely. Autory umělecké podívané s názvem Road movies byli tentokrát francouzští ohňostrůjci ze skupiny Fêtes & Feux. Pekelnou podívanou doprovázela originální směsice hudby, která odpovídala tomu, co se dělo na obloze. Nemohl chybět ani povinný Furiant od Bedřicha Smetany.

„Bylo to úplně skvělé, ostatně jako všechny ohňostroje, které jsem měl možnost dosud v Brně vidět,“ svěřil se jeden z přihlížejících studentů. Maminka, která se na ohňostroj přišla podívat se svou dcerou, přiznala, že se na ohňostroje pokaždé velmi těší. „Fêtes & Feux jsem už předtím viděla ve Francii. Jsem ráda, že se takoví profesionálové dostali i do Brna,“ řekla žena.

Závěrečný ohňostroj celého festivalu Ignis Brunensis mohou zájemci vidět v pátek. Grandfinále se uskuteční nad hradem Špilberk. Už tradičně patří poslední nebeské představení českým ohňostrůjcům ze skupiny Flash Barrandov SFX.

Eva Gregorová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně
 
Fotogalerie: Robert Vystrčil