IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

14.06.
2014
23:40

Anketa: Rakušané rozproudili emoce

Třetí ohňostroj nad přehradou dnes rozzářil brněnské nebe. Velkolepou show si nenechaly ujít tisícovky diváků, celému zážitku přálo i hezké počasí.

Brno, přehrada - Další soutěžní ohňostroj přehlídky Starobrno Ignis Brunensis pocházel z dílny rakouských ohňostrůjců ze společnosti Feuerwerke Jost. Hudebním doprovodem byla povinná skladba od Leoše Janáčka, dnešní vystoupení dále okořenila například skladba od Celine Dion či rytmické sklady, které diváky i v sedadlech roztančily.

Vídeňský valčík na brněnském nebi. Foto: Robert VystrčilEliška Šťastná, 64 let, Brno, důchodkyně
U ohňostroje se mi nejvíce líbily klidné části, kdy hrála vážná hudba. Je to asi proto, že tuto hudbu poslouchám nejraději i ve volném čase.

Filip Cupák, 21 let, Borkovany, student
Byl to první ohňostroj, na který jsem se přišel podívat a jsem hrozně nadšený. Sice jsem neočekával tolik lidí, ale myslím, že si i další soutěžní představení nenechám ujít.

Ladislav Novotný, 34 let, Brno, instalatér
Na přehradu se chodím dívat už několikátým rokem a vystoupení mě stále dokážou překvapit. Dnes se mi u rychlejších částí chtělo tančit, o což asi i tvůrcům šlo.

Lenka Straková, 25 let, Kyjov, prodavačka
Nejvíce se mi líbila část s hudbou od Celine Dion. Byla jsem se podívat i na Chorvaty. Jsem hodně zvědavá, kdo celou soutěž vyhraje.

Petra Jančová, 30 let, Brno, na mateřské dovolené
Přišla jsem se podívat s celou rodinou, děti z toho byly hrozně nadšené, i když mladší dcera nám na konci usnula. Teď ji musíme do auta odnést.

Pavel Večeřa, 46 let, Břeclav, automechanik
Pokud šlo dnes večeř při představení o vyvolání emocí, podařilo s eto. Občas jsem cítil trochu smutek, vystřídala ho ale radost.

Karolína Válková, 27 let, Hrušovany, vychovatelka
Kdybych neseděla na tribuně, šla bych si hned zatancovat. Je skvělé, co se dá vytvořit z ohňostroje ve spojení s hudbou. Přijdu i příště.

Eliška Mezuláníková
Autorka je studentkou FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz