IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

13.06.
2013
00:35

Anketa: Tým Surexu se předvedl v nejlepším světle

Klasická rodinná ohňostrůjná společnost Surex rozzářila brněnské nebe. Přítomní diváci zhlédli poslední soutěžní ohňostroj a už dnes bude známý vítěz letošního festivalu STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS.

Brno, přehrada - Nebe bez mráčku, davy lidí a veselá atmosféra a překvapení v podobě hologramů na vodě, tak by se dala charakterizovat poslední ohňostrojná středa na Brněnské přehradě. Polský Surex přijel ověnčený cenou z Cannes a v divácích vzbudil mnoho očekávání.
Poláci na Brněnské přehradě rozvířili emoce. Foto: Robert Vystrčil

Klára Novotná, 34 let, podnikatelka, Brno
Na dnešní ohňostroj jsme přijeli s rodinou a je škoda, že už to končí. Polákům se show moc povedla. Líbilo se mi, jak hudba korespondovala s efekty.

Ondřej Nytra, 19 let,student, Ostrava
Tato návštěva je mou první a začínám litovat, že jsem předchozí ohňostroje vynechal. Poláci se předvedli v nejlepším světle.

Eva Macháčová, 21 let, studentka, Zlín
Dnešní ohňostroj se mi moc líbil, Poláci si vyhráli a podle mě by měli v soutěži zvítězit, určitě jim dám svůj hlas v divácké soutěži. A show na vodě byla velkolepá.

Renáta Weissmannová, 42 let, prodavačka, Brno
Investice do lístků na tribunu se ukázala jako skvělá, hudba vytvořila pro ohňostroj úplně jinou kulisu, než když jsme se byli minule podívat na hrázi bez hudby.

Petr Spurný, 38 let, vedoucí obchodu, Brno
Název Dejte průchod emocím mě zaujal. Čekal jsem, co se na nebi odehraje. Vztek, radost, to všechno se dalo z ohňostroje vyčíst, takže si myslím, že tvůrci naplnili svůj záměr.

Kamila Lichá, 33 let, zdravotní sestra, Brno
Potěšilo mě, že na dnešní ohňostroj vyšlo počasí. Jen ke konci se některé efekty ztrácely v dýmu, což mě mrzí. Poláci si opravdu vyhráli.

Adéla Jurková,
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz