IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

01.06.
2013
19:15

Basketbal v centru Brna vyhráli BO!!! a Brňandy

Basketbalová soutěž tři na tři začala dnes prvním krajským turnajem na brněnském náměstí Svobody. Střetnutí v jihomoravské metropoli vyhrál v mužské kategorii tým BO!!!, mezi ženami vybojovaly vítězství domácí Brňandy.

Aktualizováno 2. 6. 2013 / 3.45: přidána fotogalerie.

Brno, náměstí Svobody – Vítězné týmy prvního basketbalového turnaje soutěže ČBF 3X3 – Tour 2013 se dnes na brněnském náměstí Svobody kvalifikovaly na finále v Praze. Mezi muži vyhrál tým BO!!!, ženské hře vévodily domácí Brňandy. Turnaje se zúčastnilo v mužské kategorii nad osmnáct let dvanáct týmů, ženských trojic se předvedlo sedm.

Náměstí Svobody v Brně dnes oživil basketbalový turnaj. Foto: Adéla Beranová„Přišla jsem se podívat na dceru, myslím, že je tu skvělá atmosféra a líbí se mi to prostředí v centru města,“ pochvalovala si jedna z divaček, Alena Hošková.

Na druhém místě mezi muži skončil Výběr ČBF severní Morava, v napínavém zápase o třetí místo pak rozdílem jednoho bodu zvítězil tým NHL. V ženské kategorii byl na druhém místě Sushiteam a na třetím Emenemsáci.

Tři na tři je nová basketbalová disciplína s olympijskými ambicemi. Jak název napovídá, zápasy hrají dva tříčlenné týmy na jeden koš. Jedno utkání trvá deset minut.

„Další tři krajské kvalifikační turnaje se uskuteční příští sobotu v Ostravě, pak v Českých Budějovicích a v Ústí nad Labem,“ uvedl Martin Peterka z České basketbalové federace. Z těchto zápasů se týmy kvalifikují na srpnové finále v Praze, odkud si mohou zajistit postup na světovou soutěž. „Vítěz pražského finále získá třídenní zájezd na Eurobasket 2013 včetně cesty, ubytování a vstupenek a kvalifikuje se na tři na tři EuroTour a World Tour,“ dodal Peterka.

Adéla Beranová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil