IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 29. června 2022/22:30

24.06.
2017
23:50

Nebe na Zemi: ohňostrojný epilog nad Špilberkem vidělo 130 tisíc lidí

Pohodové letní ohňostrojné představení Nebe na Zemi na hudbu Franka Sinatry, Louise Armstronga, Deana Martina zakončené skladbou Jaroslava Ježka vidělo v sobotu 24. června večer přes 130 tisíc lidí. Závěrečnému letošnímu ohňostroji předcházel dvouminutový ohňostrojný přípitek na brněnském výstavišti, odkud někteří diváci po koncertu rozhlasového Big Bandu Gustava Broma epilog Ignis Brunensis také sledovali.

Aktualizováno 25. 6. 2017 / 1.40 přidána fotogalerie

Brno-střed - Tematická hudba z rádia Krokodýl rozléhající se ulicemi Brna dotvářela v sobotu večer jedinečnou atmosféru opravdu posledního letošního ohňostroje festivalu Ignis Brunensis.


Mnozí diváci neskrývali nadšení. „Viděla jsem už spoustu ohňostrojů a ani tenhle nezklamal. Byl naprosto jedinečný, takový pomalý a hodně barevný. Strašně moc se mi líbil, bylo to něco jiného, než ty soutěžní," svěřila se například pravidelná účastnice ohňostrojů Lucie Kopplová.

Také Radoslav Brlík byl se závěrečným ohňostrojem spokojený. „Byl skvělý, na rozdíl od čínského nebyl přeplácaný. Číňané tam toho měli až příliš a jejich ohňostroj byl také až moc barevný. Tento ohňostroj měl myšlenku, byl jiný," řekl.

Festival Ignis Brunensis ale dneškem ještě úplně neskončil. Jako poslední bod programu zítra začínají velocipedistické závody určené pro všechny příznivce historických bicyklů. Závody velocipedistů na trati dlouhé 100 kilometrů startují v osm hodin ráno na brněnském výstavišti. V neděli končí také jízdy Dopravní nostalgie s cestujícími po Brně a s integrovaným dopravním systémem rovněž k jeskyni Výpustek.

Hlavní cenu festivalu ohňostrojů udělenou odbornou porotou získali španělští ohňostrůjci. O držiteli divácké ceny se teprve rozhoduje od sobotní noci. Na internetu www.ignisbrunensis.cz nebo prostřednictvím anketních lístků hlasuje veřejnost o držiteli ceny diváků Starobrno Ignis Brunensis pro rok 2017. Diváci vybírají ze všech sedmi letošních ohňostrojů na Brněnské přehradě i nad Špilberkem. Hlasovat lze do středeční půlnoci (ukončení hlasování 28. 6. 2017 ve 24 hodin). Výsledky budou vyhlášeny ve čtvrtek 29. června.

Simona Baniarová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrčil