IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

11.06.
2014
23:20

Muzikál Mamma Mia rozsvítil nebe nad přehradou

Ohnivou show doprovázenou hudbou popové skupiny ABBA připravila dnes chorvatská ohňostrůjná skupina Mirnovec Pirotehnika. Nad brněnskou přehradou rozehrála romantický milostný příběh pomocí světelných efektů doplněných skvělou hudbou.

Aktualizováno 12. 6. 2014 / 1.45: přidána fotogalerie.

Chorvatský ohňostroj nad brněnskou přehradou. Foto: Robert Vystrčil

Brno, přehrada - Potemnělou oblohu dnes večer rozzářil druhý soutěžní ohňostroj přehlídky Starobrno Ignis Brunensis. Nejdříve do ohlušujících výbuchů zazněly tóny tance Dymáku od Leoše Janáčka, který je povinnou součástí letošních soutěžních ohňostrojů. Zbytek představení doprovázely písně švédské skupiny ABBA. Cílem muzikálu bylo podle tvůrců lidi rozezpívat a roztančit, což se alespoň u některých podařilo.

„Ohňostroj byl fantastický, jsem nadšená. Líbil se mi asi nejvíc z těch, co jsem kdy na přehradě viděla. Skvělá byla hudba a do ní všechno krásně zapadalo. Doufám, že Chorvati letos vyhrají," nešetřila chválou Lenka Pokorná, jedna z mnoha nadšených divaček.

O ohňostroj na přehradě byl jako pokaždé velký zájem. Diváky neohradila ani hrozba bouřky a dešťových přeháněk. Davy lidí mířily na brněnskou přehradu už hodinu a déle před ohňostrojem, aby si zajistily nejlepší místa pro sledování.

Bylo se rozhodně na co dívat. Nebe rozsvěcovaly barevné i zlaté rachejtle. Vystřídalo se mnoho světelných efektů, od jednoduchých výstřelů po velkolepé vějíře, které zaplnily celou oblohu. Atmosféru dokreslovala hudba z muzikálu Mamma Mia.

„Myslím, že tvůrci si vybrali skvělou hudbu a tvořit ohňostroj se na ni muselo samo. Bylo to super," řekl další z návštěvníků, Petr Janák. Špatné počasí se nakonec Brnu obloukem vyhnulo a spadlo jen pár kapek. „Dlouho to vypadalo na pořádnou bouřku, ale riskli jsme sem jít a vyplatilo se to," dodal Janák.

Diváci se mohou těšit ještě na další dva soutěžní ohňostroje, v podání rakouských a řeckých ohňostrůjců. Vítěze přehlídky Starobrno Ignis Brunensis se lidé dozví ve čtvrtek 19. června.

Kamila Vlčková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil