IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

14.06.
2014
23:35

Tradiční vídeňský valčík ovládl dav i nebe

Do Brna přijeli ohňostrůjci z rakouské společnosti Feuerwerke Jost. Už samotný název ohňostroje Naší vášní jsou vaše emoce předvídal, že diváci dnes večer zažijí dechberoucí chvíle. A bylo tomu tak. Nebe i hladina brněnské přehrady ožily v rytmu romantické Celine Dion i tradičního Johanna Strausse.

Aktualizováno 15. 6. 2014 / 2.05: přidána fotogalerie.

Emoce dnes ovládly dav i nebe. Foto: Robert Vystrčil

Brno, přehrada - Davy lidí hledající to nejlepší místo, ze kterého bude unikátní výhled na ohňostrůjnou show. Tak vypadala přehrada už hodinu a půl před začátkem dnešního představení. Početné publikum vyčkávalo až zazní první rána a na nebi se objeví oslňující barevná záře.

„Ze začátku jsem si myslel, že to bude nic moc. Ale konec byl velkolepý, úplně mě dojal," svěřil se Jiří Kopeček. Ohňostroje se s přáteli zúčastnila i studentka Žaneta Komárková. „Atmosféra byla super. Hudba i efekty k sobě bezvadně ladily," řekla.

Hudba se divákům opravdu líbila. „U mě zvítězila romantická část. Ale i konec byl úchvatný," řekla Simona Zukalová, která zhlédla ohňostrůjné představení z ozvučené tribuny. Také podle Michaely Lukášové byl ohňostroj vydařený. "Nejvíce zajímavý byl prostředek. Paprsky na nebi ladily perfektně s hudbou. Celé se to bezvadně spojilo," uvedla.

Po společném odpočítání začátku show a rakouské hymně se na nebi děly nevídané věci. Po pozoruhodném začátku s tóny Leoše Janáčka diváky okouzlila atmosféra modrého Dunaje s tradičním vídeňským valčíkem. Fascinující efekty odrážející se od vodní hladiny vyvolávaly v davu emoce a strhující okamžiky. Z davu se ozývaly slova plná údivu. „Tak to bylo hodně dobrý," řekla dívka přiklánějící se ke svému doprovodu.

Konec byl triumfální. Potlesk od nadšeného publika zazníval dlouhou dobu po představení.

Ohňostroj v podání jižních sousedů byl už třetím v letošní mezinárodní přehlídce Starobrno Ignis Brunensis. Jako první předvedlo své nebeské umění Česko a druhé Chorvatsko.

Čtvrtý, poslední soutěžní ohňostroj si diváci mohou užít už ve středu 18. června. Tentokrát v podání Řecka. Vyhlášení letošního vítěze souboje ohňostrůjných společností se diváci dozvědí už den poté.

Karolína Křenková
Autorka je studentkou FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil