IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

21.06.
2014
23:30

Rozhlasové legendy zakončily ohňostrojnou přehlídku

Sedmnáctý ročník brněnské přehlídky ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis skončil. Diváci si ale mohli ještě dnes vychutnat závěrečný nesoutěžní ohňostroj nad hradem Špilberkem. O show se postarala česká společnost Flash Barrandov SFX.

Aktualizováno 22. 6. 2014 / 1.45: přidána fotogalerie.

Brno, Mendlovo náměstí - Hloučky postávajících lidí zaplnily dnes večer Mendlovo náměstí, aby zhlédly ohňostrojnou show Legendy na vlnách. Hudbu si mohli lidé naladit tradičně na rádiu Kiss Hády a mimořádně i na frekvenci brněnského Českého rozhlasu.

Epilog Ignis Brunensis: Legendy na vlnách. Foto: Robert VystrčilJak název představení napovídá, lidé slyšeli hudební klenoty z brněnského studia Českého rozhlasu. Zazněly tóny slavného orchestru Gustava Broma. Slyšet byly například skladby Calling up the Rain, Měsíční serenáda či In the Mood.

„Byla jsem i na přehradě a líbily se mi všechny ohňostroje. Tady mě nejvíce fascinovala prostřední část. Hudbu jsme poslouchali od ostatních, kteří ji pouštěli nahlas z telefonu," řekla Alžběta Duchoňová.

Jiní diváci poslouchali hudební doprovod ze sluchátek. „Mě nejvíc zaujaly bílé efekty ve tvaru pampelišky," uvedl Martin Rigan. Pro Tomáše Repku byl dnešní ohňostroj prvním a také posledním, který letos stihl. "Líbilo se mi to. I hudba byla perfektně sladěná. Navíc počasí vyšlo skvěle," řekl.

Při představení nejprve nad osvíceným Špilberkem zazářily první třpytky, které se rozutekly na všechny strany. Rozprskávající se barvy vykouzlily na obloze obdivuhodné tvary, které v lidech vzbuzovaly slova údivu. „Jako kdyby to padalo přímo na nás," svěřovala se malá holčička svému tatínkovi.

Na závěr se ozýval z Mendlova náměstí potlesk a radostný jásot.

Závěrečný epilog věnovali organizátoři Českému rozhlasu v Brně, který si letos připomíná 90 let od zahájení prvního vysílání. I vzhledem k pěknému počasí se ohňostroj vydařil, stejně jako celá letošní přehlídka Ignis Brunensis. A za rok se mohou návštěvnici těšit na další ohnivé obrazy na brněnské obloze.

Karolína Křenková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně
Více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil