IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

12.06.
2016
00:10

Temperamentní španělská přehlídka prosvětlila Brněnskou přehradu

Navzdory poněkud pošmournému počasí se v sobotní večer na Brněnskou přehradu vypravilo na 210 tisíc diváků. Třetí letošní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis ohromil svou barevností a veselostí. Španělská show byla zároveň jubilejním 100. ohňostrojem v historii festivalu Ignis Brunensis.

Aktualizováno 12. 6. 2016 / 2.45 přidána fotogalerie.

Španělé předvedli temperamentní ohňostroj. Foto: Robert VystrčilBrněnská přehrada - Autentickou španělskou atmosféru se podařilo vytvořit ohňostrůjcům v sobotu večer nad Brněnskou přehradou. Show společnosti Europlá odstartovala přesně o půl jedenácté povinnou Dvořákovou skladbou Z nového světa ve zlatých barvách. Poté následovalo temperamentní španělské paso doble v červených třpytivých barvách, část z opery Carmen a po rozpustilé části zvolnění a příprava na velké opulentní finále doprovázené Španělským maršem od Johanna Strausse mladšího.

Návštěvníci hodnotili show velmi vysoko. „Přehlídka se mi velmi líbila, hlavně její pomalejší části," svěřila se jedna z divaček Anna Horáková.

Spokojený byl i Milan Hoďa. „Ohňostroje navštěvujeme s manželkou pravidelně. Tento ročník se myslím opravdu vydařil. Zatím nejvíc se mi líbil dnešní ohňostroj," uvedl.

Jubilejní ohňostroj sledovalo podle odhadů pořadatelů na 210 tisíc diváků, čímž byla vyrovnaná dosavadní rekordní návštěva na shodou okolností také španělské show v roce 2003.

Na závěr světové ohňostrojné soutěže se ve středu 15. června představí portugalští Macedos Pirotecnia jako trojnásobní vítězové brněnské mezinárodní ohňostrojné přehlídky z let 2005 až 2007. Úplným závěrem devatenáctého ročníku Starobrno Ignis Brunensis 2016 bude epilog nad hradem Špilberk v sobotu 18. června věnovaný 700. výročí narození Karla IV.

Inka Koutná
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil