IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

15.06.
2013
00:50

Tanec pro fúrie i řezníky uzavřel ohňostrojnou přehlídku

Čeští ohňostrůjci odpálili poslední letošní ohňostroj, tentokrát z hradu Špilberk. Udělali tak tečku za šestnáctým ročníkem divácky oblíbené brněnské přehlídky STAROBRNO – IGNIS BRUNENSIS.

Aktualizováno 15. 6. 2013 / 0.55: doplněna fotogalerie.

Tanec pro fúrie i řezníky nad Špilberkem. Foto: Robert VystrčilBrno, Mendlovo náměstí – Davy lidí se sešly v pátek večer na volném prostranství vedle brněnského Mendlova náměstí. Snažily se najít nejlepší místo ke sledování závěrečné ohňostrůjné show připravené českou skupinou Flash Barrandow SFX.

„Z Mendláku je na Špilberk, a tudíž i na ohňostroj, dobrý výhled,“ vysvětlila Jana Kovalčíková, proč si ke sledování vybrala právě toto místo. Hudba na vybraném místě ale slyšet nebyla. „Zkoušela jsem si ji alespoň naladit do sluchátek z mobilu. Ta poslední skladba byla na můj vkus moc zremixovaná A taky mě trošku koušou komáři. Ohňostroj se mi líbil, ale nemám ho s čím srovnat, jiný jsem totiž tenhle rok nestihla,“ dodala Kovalčíková.

Show s poněkud záhadným názvem Tanec pro fúrie i řezníky má podle tvůrců představovat Orfeovu cestu do podsvětí a zpátky na zem. Bájný hrdina svou hudbou dokázal zázraky a ovlivnil i bohy. Českým ohňostrůjcům se povedlo to samé se všemi diváky, kteří představení z Mendlova náměstí sledovali.

Vítr pak rychle odvál nejenom kouř z pyrotechniky, ale i celou ohnivou show. Ohňostrůjci se do Brna vrátí zase za rok, aby pobavili diváky na už sedmnáctém ročníku festifalu Ignis Brunensis.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil