IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

30.05.
2014
19:45

Tak slibuji, neslo se náměstím

Slavnostní přísahu složili dnes na brněnském centrálním náměstí za nadšených ovací přihlížejících diváků i rodinných příslušníků noví hasiči a policisté. Oficiálně tak vstoupili do služby jihomoravského policejního a hasičského záchranného sboru.

Aktualizováno 30. 5. 2014 / 21.30: přidána fotogalerie.

Brno - Slavnostnější než jindy byla páteční přísaha nových hasičů a policistů v Brně. Byly pro to nejméně dva důvody.

V Brně v pátek přísahali noví hasiči i policisté. Foto: Vendula PudelkováV tomto roce slavíme 150 let od počátku profesionální hasičské služby v Brně. Naše slavnostní přísaha se také odehrává na náměstí Svobody a to jako součást festivalu Ignis Brunensis," řekl šéf Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jiří Pelikán..

Letos navíc nepřísahali jen hasiči ale i policejní nováčci. „Potkáváme se a spolupracujeme při zásazích napříč Jihomoravským krajem. Spojuje nás každodenní snaha o zajištění bezpečnosti našich spoluobčanů a dnes i společná slavnostní přísaha," podotkl Pelikán.

Po úvodních projevech přišla na řadu i slavnostní přísaha. „Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život. Tak slibuji," znělo sborově z úst novopečených hasičů i policistů.

Vendula Pudelková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil