IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

20.06.
2014
18:50

Mozartovy děti: Centrem Brna se rozléhal jazz i cimbálka

Cimbálové muziky, taneční i folklorní soubory a dechové orchestry. A všichni mají jedno společné - jako Mozartovy děti vystupovali členové souborů dnes odpoledne na brněnském náměstí Svobody. Projekt Mozartovy děti se v Brně koná už po páté.

Prohlédněte si také přiloženou fotogalerii.

Brno, náměstí Svobody - Celé odpoledne zněla centrem jihomoravské metropole hudba. Český rozhlas Brno slaví 90. výročí svého vzniku a na náměstí Svobody má své programové pódium. Program, v němž vystupovaly Mozartovy děti ze základních uměleckých škol, ale nejen ony, moderoval Milan Noha, jak jinak - z Českého rozhlasu.

Tišnovský TOM Band na náměstí Svobody. Foto: Kamila Vlčková„Byla jsem tu skoro celé odpoledne a nejvíce se mi líbily cimbálové muziky základních uměleckých škol. Ale všechna vystoupení byla překrásná. Jsem ráda, že i dnešní děti mají takové pěkné zájmy," řekla Jarmila Svobodová.

Na programu byly nejdříve soubory základních uměleckých školách z Brna a okolí. Jako první vystoupil taneční orchestr z Bučovic, poté třeba cimbálka ze základní umělecké školy Zbyňka Mrkose v Židenicích. Zahrál také TOM Band z Tišnova, který předvedl například známou píseň Love Me Tender od Elvise Presleyho.

Po vystoupení žáků základních uměleckých škol a folklorních souborů čeká diváky od půl osmé večer veřejná zkoušk brněnské filharmonie a po ní koncert Mosty snov v podání nevidomého slovenského zpěváka Maroše Bangy. patnáct minut před devátou pak začíná popový koncert Filharmonie Brno - Beatles mania.

Hlavní program u příležitosti oslav 90 let Českého rozhlasu Brno se koná na náměstí Svobody zítra odpoledne. Vystoupí třeba Jožka Černý, Radek Rettegy a Los Brňos. V osm hodin večer pak také Rozhlasový BigBand Gustava Broma se sólisty.

Kamila Vlčková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

 

Fotogalerie: Robert Vystrčil