IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

18.06.
2016
22:05

Radúz a Mahulena pěli v Brně pod širým nebem

Nesmrtelný příběh o zakázané lásce a dvou znepřátelených rodech v sobotní premiéře zhlédly stovky diváků. Obnovenou inscenaci muzikálové balady Radúz a Mahulena podle předlohy Julia Zeyera bude možné navštívit až do července. Unikátní na tomto představení Městského divadla Brno je jeho nastudování speciálně pro hru pod širým nebem na Biskupském dvoře v centru Brna.

Aktualizováno 19. 6. 2016 / 4.00 přidána fotogalerie.

Radúzova matka Nyola se chystá useknout strom, ve kterém je zakletá Mahulena. Foto: archiv Městského divadla BrnoBrno-střed - Nadšené reakce diváků budila dnes večer inscenace Radúz a Mahulena, kterou zahráli herci brněnského městského divadla pod širým nebem.

„Zpracování mi vzalo dech, příběhem jsem byla zcela pohlcena," neskrývala nadšení například divačka Andrea Petrová. Podobně hovořil také Aleš Kadrnka. „Muzikál Radúz a Mahulena jsem viděl poprvé, ale velmi se mi líbil. Myslím, že se vydám i na další představení pod širým nebem," řekl.

Minimalistická čistě modrá a potemnělá scéna přenášela diváky z Brna do přírody a hor. Přímé a dramatické osvětlení a návrhy scénografa Jaroslava Milfajta zcela změnily gotické prostředí Biskupského dvora v centru města. Dojem zvyšoval i pohled na věže katedrály sv. Petra a Pavla.

Inscenaci pod taktovkou režiséra Stanislava Moši mají diváci možnost zhlédnout už podruhé, jelikož jde o obnovenou premiéru z roku 1997. Melodie Stanislava Ulrycha slyšeli Brňané po čtrnácti letech od zrušení představení v jejich původním hudebním záznamu. V hlavních rolích mileneckého páru se představili herci Aleš Slanina a Andrea Zelová.

Zájemci mají možnost navštívit představení na Biskupském dvoře až do 10. července. Kromě Radúze a Mahuleny uvede městské divadlo i tituly Mendel aneb Vzpoura hrášků, Noc na Karlštějně nebo My Fair Lady (ze Zelňáku).

Inka Koutná
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil