IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 29. května 2020/22:30

15.06.
2019
15:30

Na Kraví horu připluly Slavnosti moře. Návštěvníci mohou ochutnat rybí speciality

Chobotnici, tygří krevety, mořského vlka, filet z cípala, papouščí rybu nebo havajský pokrm poké bowl mohou v sobotu a v neděli ochutnat návštěvníci už 10. ročníku, či jinak řečeno 10. vlny Slavností moře na brněnské Kraví hoře.

Aktualizováno 16. 6. 2019 / 14.35 doplněna fotogalerie

Brno, Kraví hora - Nevšední speciality lákají návštěvníky víkendových Slavností moře na Kraví hoře v Brně. Navzdory rychlému výdeji jídel se na ně tvoří i fronty.


Na menu je celkem 11 jídel, pořídit se dají třeba také ústřice nebo mezi návštěvníky populární burger z lososa. Zkrátka nepřijdou ani lidé s potravinovými alergiemi - hned pět pokrmů je bezlepkových, téměř všechny bezlaktózové. Nechybí ani domácí zmrzlina a sladký bar pro ty, kterým zbude místo ještě na dezert.

„Festival je skvělý, navštívili jsme už několik předchozích vln. Dnes už jsme měli chobotnici, asijskou polévku a kari z mečouna. Teď se chystáme na papouščí rybu. Nejvíc nám zatím chutnalo kari a polévka," shodují se například manželé Maškovi. Z akce je nadšený i další z návštěvníků, Jakub Velecký. „Slavnosti moře jsou super akce, líbí se mi jejich koncept," řekl.

Na zapití exotických jídel je pro návštěvníky akce připraveno deset druhů moravských vín, limonády, káva nebo pivo ze slavkovského pivovaru. Atmosféru pak kromě slunečného počasí dotváří rytmy latinské hudby, které Brnu dávají punc přímořského letoviska.

Mořským dobrotám je zasvěcený celý víkend. Po oba dny se začíná v deset dopoledne, sobotní plavba po vlnách gastronomie potrvá do dvaceti hodin, nedělní do osmnácti. Kraví hora je po rekonstrukci Údolní ulice opět přístupný i linkám městské hromadné dopravy - tramvají číslo 4 a autobusem číslo 68.

„Vstup na festival je zdarma, jednotlivá jídla se pak platí dobíjecími čipovými kartami. Tento způsob se nám osvědčil, je komfortní pro návštěvníky i zapojené podniky," uvádí pořadatelé z bistra Ocean48.

Dominika Bayerová
Autorka je studentkou FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz