IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

03.06.
2016
16:05

Hrad Špilberk voní dobrým jídlem a pitím

První červnový víkend v Brně patří všem milovníkům skvělého jídla a pití. Hrad Špilberk je ode dneška až do neděle dějištěm Špilberk Food Festivalu. Letošní jubilejní pátý ročník láká návštěvníky na osvědčené restaurace, ale i nováčci jsou připravení ukázat to nejlepší ze své kuchyně.

Brno, hrad Špilberk - Luxusní servírované menu snoubené s víny v unikátním prostředí středověkého sálu Královské kaple a další zážitky spojené s dobrým jídlem čekají návštěvníky brněnského Špilberku. Až do neděle se tam koná Špilberk Food Festival.

„Jsme tady poprvé. Maminka měla nedávno narozeniny, tak jsme si řekly, že si uděláme hezký den s výborným jídlem a ochutnáme nějaká vína," řekla s úsměvem jedna z návštěvnic festivalu. Jiní dnes dorazili na festival ochutnat hlavně netradiční jídla a načerpat tak trochu inspirace do vlastní kuchyně. „Rádi chodíme do restaurací a ochutnáváme nová jídla, která si potom podle vlastní chuti doma sami připravujeme," uvedl další z návštěvníků festivalu.

Hostům festivalu se představí nejen stálice z předchozích ročníků, ale i nováčci. „Nové restaurace velmi vítáme - je to nejenom zpestření pro festivalové hosty, ale také důkaz toho, že Brno a celá Jižní Morava stále gastronomicky roste. Zájem restaurací o účast je opravdu velký. Bohužel nám nestačí kapacita areálu, abychom přijali všechny zájemce," přiblížil organizátor festivalu Stanislav Podroužek.

Pro účastníky Špilberk Food Festivalu je připravený také bohatý doprovodný program. Vyzkoušet si mohou vaření přímo na pódiu, zúčastnit se soutěže v otvírání ústřic nebo zajít na řízenou degustaci vín pod vedením nejlepších vinařů. Chybět nebude ani večerní program v podobě večírku s hudebním doprovodem a barmanské show.

Denisa Stromecká
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více na www.munimedia.cz