IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

07.06.
2014
16:45

Olympia hostí turnaj v trojkovém basketbalu

Jeden koš, dva týmy, šest hráčů - to je stručná definice takzvaného trojkového basketbalu, který se dnes hraje jako součást seriálu České basketbalové federace 3x3 2014 u modřického centra Olympia.

Aktualizováno 8. 6. 2014 / 18.25: přidána fotogalerie.

Modřickou Olympii dnes oživil basketbal. Foto: Karolína VysloužilováModřice, Olympia - Mečouni, Vydýchané z lavičky nebo NHL. I družstva s takovými názvy se dnes utkala v basketbalovém turnaji 3x3 v Modřicích u Brna.

„Dcera a její přítel hraje basketbal, a protože tu dnes jsou, přišli jsme se podívat," svěřila se Šárka Krčálová, která na turnaj dorazila i s rodinou.

Brněnské kolo bylo v letošním turnaji už třetí, předchozí dvě kola seriálu se konala v Ústí nad Labem a v Českých Budějovicích.

Mužská kategorie byla rozdělená do sedmi skupin, vždy po třech týmech. Ženy měly dvě skupiny a v každé proti sobě stály tři týmy.

Letos hráči a hráčky kromě účasti na turnaji World Tour soutěží o nominaci do reprezentačního týmu pro Mistrovství světa 3x3 2014. Další kola turnaje se odehrají ve Zlíně, které pro tento ročník nahradilo Ostravu, a v Praze, kde se 22. června uskuteční finále.

Karolína Vysloužilová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil