IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

21.06.
2014
11:10

Legendy na vlnách rozzáří Špilberk

Legendy na vlnách. Tak se jmenuje poslední ohňostroj, který dnes večer odpálí nad brněnským Špilberkem česká pyrotechnická skupina Flash Barrandov SFX. Představení je epilogem 17. ročníku ohňostrůjného festivalu Starobrno Ignis Brunensis.

Brno-střed - Brněnskému Českému rozhlasu a především všem legendárním osobnostem, které ho za devadesát let existence studia ovlinily, věnují tvůrci dnešní ohňostrojný závěr festivalu Ignis Brunensis.

Loňská show týmu Flash Barrandov SFX. Ilustrační foto: Robert Vystrčil„Určitě budu postávat pod Špilberkem, nevynechala jsem zatím jediný letošní ohňostroj. Těším se, ale zároveň mě mrzí, že už je konec. Můžu ale říci, že na vítězný řecký ohňostroj budu dlouze vzpomínat. " řekla brněnská studentka Monika Ryšavá.

Přípravy na večerní show jsou už v plném proudu. „Ohňostroj chystáme celý den, od rána až do večera a podílet se na něm bude zhruba sedm lidí. Doufám, že v divácích vyvoláme silné emoce," uvedl člen skupiny Flash Barrandov SFX Jaroslav Zavoral.

„Je nám velkou ctí, že je poslední ohňostroj věnovaný právě nám. Velmi se na něj těším, jelikož takové výročí, 90 let, nelze pominout," řekl šéf Českého rozhlasu Brno Jaromír Ostrý.

Návštěvníci se budou moci zaposlouchat do skladeb slavného orchestru Gustava Broma, který je pro roky 2013 a 2014 takzvaným rezidenčním souborem Českého rozhlasu. Soubor se tak nazývá Rozhlasový Big Band Gustava Broma, spoluvytváří hudební programy Českého rozhlasu a zároveň rozhlas reprezentuje při svých koncertech.

Skladby jako je například Calling up the Rain, Měsíční serenáda nebo In the Mood bude tradičně vysílat rádio Kiss Hády 88,3 FM a mimořádně také Český rozhlas Brno 106,5 FM.

Aneta Daňková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně
Více informací na www.munimedia.cz