IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

19.06.
2016
14:10

Poslední přípravy na olympijské hry v Riu: Na velodromu závodí cyklisté

Naposled před olympijskými hrami v Riu de Janeiru si tento víkend měří cyklisté své síly na brněnském velodromu. Koná se tam Velká cena Brna v dráhové cyklistice.

Aktualizováno 19. 6. 2016 / 17.30 přidána fotogalerie.

Prohlédněte si také přiložené video.

Poslední přípravy na olympijské hry. Foto: Robert VystrčilBrno - Spoustu nadšených fanoušků, kteří přišli podpořit nejen české dráhaře, přilákal do Brna víkend plný cyklistiky. Na Velkou cenu Brna v dráhové cyklistice se přišli podívat skalní fanoušci dráhové cyklistiky i nováčci.

„Na závodech v dráhové cyklistice jsem prvně. Přišli jsme se podívat s manželem a je to pěkná podívaná. Naživo je to rozhodně záživnější než v televizi," řekla jedna z divaček Mirka Svobodová. To Jan Kroutil je stálým fanouškem Dukly Brno. „Na Duklu se jdu podívat vždycky, když mám čas," řekl.

Od minulých ročníků se pořadatelům podařilo dostat brněnský závod na světovou úroveň. Soutěž je zařazená do první kategorie Mezinárodní cyklistické unie, čímž se stala zajímavější pro diváky i závodníky.

„Museli jsme přidat nějaké disciplíny, což pro nás znamená také větší účast závodníků. Máme tu jezdce nejen z celé Evropy, ale například i z Nového Zélandu," uvedl jeden z trenérů Dukly Brno Lubomír Vojta.

Kromě sprinterského závodu, ve kterém nebudou na startu chybět všechna esa Dukly Brno, diváci nepřijdou ani o Memoriál Vlastimila Moravce ve víceboji - olympijském mužském omniu.

Denisa Stromecká
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil