IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

22.06.
2014
16:15

Nejezdí moc rychle, zato dobře vypadají. Veteráni v Brně

Přes třicet historických automobilů a pět historických motocyklů mohli zájemci obdivovat dnes odpoledne na brněnském Dominikánském náměstí u příležitosti 34. ročníku orientačního závodu Veteran Macocha Tour.

Aktualizováno 22. 6. 2014 / 16.30: přidána fotogalerie.

Brno, Dominikánské náměstí - Milovníci historických aut a motorek se dnes setkali v Brně díky tradičnímu veteránskému orientačnímu závodu napříč Jihomoravským krajem.

Do Brna se dnes sjeli motorističtí veteráni. Foto: Michal MajnušDesítky aut a několik motocyklů si mohli zblízka prohlédnout všichni příchozí. „Jsou to nádherná auta. Kdybych měl peníze, hned si nějakého veterána koupím," připustil pětatřicetiletý Petr Karhan. Dorazil i se svým desetiletým synem Michalem. „Sice nejsou moc rychlá, ale vypadají dobře," okomentoval Michal vystavené vozy.

Závod, který patří do seriálu Czech Hero Ride, startoval v pátek na zámku v Blansku. „Měli jsme drobné potíže s počasím, jelikož nám pršelo. Jinak ale bylo vše bez problémů," uvedla PR manažerka Czech Hero Ride Kateřina Martykánová. Cílem závodu byla propast Macocha v Moravském krasu.

Projekt Czech Hero Ride vznikl loni z iniciativy agentury CzechTourism. „Chtěli jsme vytvořit prestižní mezinárodní seriál závodů, který prochází napříč různými místy, přispívá k rozvoji regionální turistiky a zvyšuje atraktivitu veteránských závodů nejen pro diváky, ale i pro účastníky," uvedl generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Každý ze závodů Czech Hero Ride se nese v duchu jednoho historického vozu a jedné historické či současné osobnosti. Veteran Macocha Tour je zasvěcená Tomáši Garrigueovi Masarykovi a jeho vozu Z5 vyráběném brněnskou Zbrojovkou.

Michal Majnuš
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil