IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 6. července 2022/22:30

11.06.
2016
14:50

Setkání elegantních historických vozidel za Lužánkami

Na tři stovky historických automobilů a motorek soutěžily dnes v šestnácti kategoriích o přízeň diváků i poroty při setkání historických vozidel na brněnském stadionu za Lužánkami.

Aktualizováno 11. 6. 2016 / 20.35 přidána fotogalerie.

Na setkání historických vozidel za Lužánkami dnes nechyběly staré motocykly, ale ani kostýmovaní nadšenci, kteří je hodnotili. Foto: Inka KoutnáBrno, Královo Pole - Nejen krásné staré automobily a motocykly mohli dnes vidět návštěvníci setkání historických vozidel na historickém brněnském stadionu za Lužánkami. Součástí programu byly také soutěže motokár nebo pohled z výšky několik desítek metrů z autojeřábu. Nechyběla ani přehlídka historické módy a program pro nejmenší. K poslechu pak zahrála kapela The Buggles, vystoupil Petr Bende a Věra Špinarová.

„Líbí se nám staré motorky, pár jich i vlastníme a chtěli jsme si udělat hezké odpoledne. Jsou to všechno krásné stroje," prohlásil jeden z návštěvníků Miroslav Hronek.

Akci připravili pořadatelé a nadšenci pro historické motorky z firmy MotoKenny, která se zabývá přestavbou a renovací historických motorek. V dnešní soutěži měla více než deset strojů.

„Nápad se zrodil ve dvě ráno při telefonickém hovoru s opilým kamarádem, když jsme jeli k Černému moři. Stačil půlhodinový telefonát. Kompletně jsme dohodli koncept a po roce práce vznikla tahle akce," uvedl pořadatel z MotoKenny Petr Burian přezdívaný Kenny.

Součástí setkání veteránů byla mimo jiné návštěvnická vědomostní soutěž o bílou Jawu 250 podepsaný zpěvačkou Věrou Špinarovou, která kdysi nazpívala stejnojmenný hit. Výtěžek ze slosování dostane brněnský Masarykův onkologický ústav.

Inka Koutná
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz


Fotogalerie: Robert Vystrčil