IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

TĚŠÍME SE PŘI DALŠÍCH OHŇOSTROJÍCH IGNIS BRUNENSIS

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 9. září 2022/21:30

22.06.
2014
15:20

Psí štěkot zní brněnským výstavištěm

Brněnské výstaviště o víkendu ožilo psím štěkotem. Od včerejška do dnešního odpoledne se tam koná 48. ročník Mezinárodní výstavy psů Intercanis.

Prohlédněte si také přiložené video.

Brno - Více než dva tisíce psů mohli vidět včera a dnes návštěvníci brněnského výstaviště. Chovatelé tam na Mezinárodní výstavě psů Intercanis předvedli 230 plemen.

Brněnské výstaviště o víkendu ovládla výstava psů. Foto: Karolína KřenkováV sobotu to byli němečtí ovčáci a plemena lovecká, pastevecká a národní. Dnes po výstavišti pobíhají plemena dogovitá, společenská, severská a nechybí ani chrti.

„Účastním se už od roku 2008 a musím říci, že brněnské výstaviště je ideální. Akce je vždy dobře zorganizovaná. Soutěžím s maltézským psíkem. Je mu pět let a už získal několik cen. Docela často vyhrává nejlepšího psa plemene," řekla chovatelka Jitka Svobodová.

Na letošní výstavu přihlásil dvě plemena i chovatel David Smejkal. „Soutěžím s havanským bišonkem a bernardýnem. Jsem tu už asi podesáté, vyhráli jsme už několik cen. Nejlepší umístění pro nás však bylo na Světové výstavě v Bratislavě, kde jsme skončili na čtvrtém místě," svěřil se Smejkal.

Přihlašování psů na výstavu je omezené. Každý pes musí mít průkaz původu vydaný Mezinárodní kynologickou federací. V Brně se ale předvedly také plemena, která uznání touto federací teprve čeká. Například pražský krysařík, chodský pes či český strakatý pes.

„Mezinárodní výstava psů je nejstarší výstava, která se pořádá v bývalém Československu a dnešní České republice. I přesto, že je to už 48. ročník, vystavovatelé jsou stále stejní. Někteří mají radost, jiní jsou naopak zklamaní z prohry. Letos přijeli na výstavu chovatelné asi z patnácti evropských zemí," řekla hlavní rozhodčí výstavy Zdenka Jílková.

Už včera vyhrál soutěž o nejkrásnějšího psího jedince anglický kokršpaněl a diváci mohli v sobotu vidět také přehlídku českých národních plemen.

Dnes odpoledne se vítězná plemena z dopoledních soutěží utkala o titul nejkrásnějšího psa výstavního dne. Výstava končí v 16 hodin.

Karolína Křenková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz