IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 2. července 2022/22:30

16.06.
2013
16:45

Exotický soubor z Taiwanu předvedl své umění

Koncert poněkud netradiční hudby dnes zazněl na brněnském náměstí Svobody na závěr festivalu Brno – město uprostřed Evropy.

Aktualizováno 16. 6. 2013 / 21.55: přidána fotogalerie.

Taiwanská exotika na brněnském festivalu. Foto: Martina UčňováBrno, náměstí Svobody – Taiwanský hudební soubor se dnes odpoledne představil návštěvníkům festivalu Brno – město uprostřed Evropy, kteří si nenechali ujíst ani jeho poslední den.

„Přišli jsme se sice podívat na velocipedy, ale po skončení závodů a jízdy elegance jsme se ještě zdrželi. O asijské hudbě toho moc nevím, ale koncert si rád poslechnu,“ řekl před vystoupením souboru David Pečínka. Teplý nedělní den nevylákal ven jenom jeho, ale i desítky dalších. Náměstí Svobody se před koncertem naplnilo lidmi.

Slunce a exotické rytmy v některých divácích probudily fantazii. „Připadala jsem si jako na dovolené v Asii. Už mi chyběl jen koktejl do ruky a písek pod nohama. Jen doufám, že si domů nepřivezu spáleniny, sluníčko dneska pálí jako ďas,“ uvedla s úsměvem Jana Dráteníková.

Taiwanský soubor složený z univerzitních studentů představil divákům a posluchačům nejen čínské lidové písně, ale také tradiční čínskou operu. Hudebníci doma svým vystoupením vyhráli první místo v národní soutěži a cestu do České republiky získali jako dar.

Martina Učňová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil