IGNIS Brunensis, světová soutěž ohňostrojů v Brně

NEJBLIŽŠÍ OHŇOSTROJ IGNIS BRUNENSIS 29. června 2022/22:30

03.06.
2011
18:00

Závodníci s veterány ovládnou Brno

3. 6. 2011, 18.35
Classic RallyMajitelé automobilových veteránů se dnes sjíždějí do brněnského kempu Obora. Zítra totiž v Brně startuje už druhý ročník Classic Rally. Organizátoři nachystali spoustu akcí nejen pro účastníky, ale i pro diváky, kteří se mohou kochat pohledem historická auta.
3. 6. 2011, 18.35
Brno – Společenská turisticko-orientační jízda pravidelnosti pro majitele poválečných veteránů a youngtimerů do roku výroby 1985. Tak zní oficiální popis Classic Rally, jejíž hlavní část začíná v Brně už zítra. Zájemci si veterány mohou prohlédnout v neděli na náměstí Svobody.

Začíná Classic Rally aneb krásná auta v Brně. Foto: www.classicshow.czÚčastníci závodu začínají zítra první poznávací etapou, která je dovede na brněnské výstaviště. Tam se koná Autosalon Brno a veletrh Classic Show. Následovat bude další etapa v okolí Masarykova okruhu a slavnostním zakončením dne bude ohňostrojná show na přehradě.

Classic Rally vrcholí v neděli poslední etapou, v jejímž cíli na účastníky čekají věcné ceny. Po oficiální skončení se závodníci mohou zúčastnit ještě spanilé Classic jízdy s Rádiem Krokodýl. Start je ve třináct hodin z výstaviště, účastníci pojedou kolem brněnské přehrady a cílem je náměstí Svobody. Tam organizátoři připravili diváckou soutěž o nejkrásnější historické vozidlo.

Aneta Sklenářová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně