Čeští ohňostrůjci věnovali dětem Kouzelnou zemi. Ignis Brunensis 2022 s ohňostrojem pro Mendela

11/9/2021

Brno, Špilberk - Skončil dvacátý čtvrtý ročník festivalu Ignis Brunensis, s diváky se rozloučil ohňostrojným epilogem nad Špilberkem. Show nazvaná Kouzelná země byla inspirovaná Harrym Potterem a věnovaná dětem.

Poslední ohňostrojný muzikál, který v roce 2021 rozzářil noční oblohu nad Špilberkem, začal výjimečně už ve 21.30. Byl totiž věnován dětem, a to k příležitosti začátku nového, snad post-pandemicky prezenčního, školního roku.

I když začátek sliboval spíše tajemnou podívanou, v závěru se na brněnském nebi obejvila přímo exploze barev na tóny, které nenechaly chladným žádného milovníka ságy o Harrym Potterovi.

Magický design připravil český tým Theatrum Pyroboli v čele s designérem Ivanem Martinkem. Ohňostrůjci slíbili barevnou fantazii silných zážitků, kterou dětem zpříjemní opětovný začátek školy. „Ohňostroj pro děti s pohádkovým tématem jsme dlouhodobě plánovali. Díky letošnímu termínu, protaženého až do zářijových dnů, se nám podařilo odpálit show dříve, aby byla dostupná i pro menší děti. Harryho Pottera jsme s ohňostrůjci zvolili proto, že je atraktivní nejen pro děti," uvedl za pořadatele Ondřej Morávek ze společnosti SNIP & CO.

Epilog slavil úspěch u dětí i dospělých. „Byl doslova magický. Líbily se mi barevné kompozice s výraznými efekty," pochválila práci ohňostrůjců například Klára Slabá. Také malý divák Aleš Lučan zářil. „Super! Chtěl bych něco takového každý školní rok," svěřil se.

Ignis Brunensis v roce 2022 připomene výročí Gregora Johanna Mendela

V roce 2022 se uskuteční už pětadvacátý ročník festivalu RegioJet Ignis Brunensis. Diváky čekají celkem čtyři soutěžní show a jeden nesoutěžní ohňostroj, věnovaný dvoustému výročí narození Gregora Johanna Mendela. Termín, podrobnější informace k ročníku a plány týkající se aktuální situace organizátoři teprve prozradí. „Společně s mezinárodním produkčním týmem věříme, že bychom příští léto mohli opět zažít show i nad Brněnskou přehradou. Vše samozřejmě záleží na aktuální pandemické situaci," nastínil alespoň něco Ondřej Morávek.

Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en