Anketa: Brněnské ohňostroje jsou pro mnohé lidi znamením příchodu léta

3/6/2016

Brno, náměstí Svobody - Je to příchod léta, město žije, shodují se mnozí lidé oslovení náhodně v anketě v názoru na festival Brno - město uprostřed Evropy a ohňostroje Ignis Brunensis.

Pavel Koubek, 29 let, učitel, Brno
Nejvíc pro mě znamenají ohňostroje, na kterých jsem bohužel už dlouho nebyl. Letos se na ně chystám. Když slyším názvy obou festivalů, připomenu si krásné počasí a život i na místech, jako je přehrada, kde to normálně tolik kulturně nežije.

Alena Reichertová, 59 let, technička, Brno
Na ohňostroje osobně nechodím, nemusím větší davy, ale chápu, že někomu se to může líbit. Pro mě tato doba znamená, že ve městě se něco zajímavého děje. Když jsou například tady na náměstí Svobody stánky, projdu si je a kouknu se, co tu mají zajímavého. Mnohdy to spojím také s příjemným setkáním s přáteli.

Jiří Gabriel, 50 let, vědec, Praha
Přínos festivalů vidím v tom, že centrum města žije, je tu něco pěkného a zajímavého, nejen bezdomovci a nepořádek. Největší radost z těchto akcí mají Brňáci, turisté se jen posadí a koukají, Brňáci si to můžou užít víc.

Radka Dorazilová, 28 let, terénní inspektor, Žďár nad Sázavou
Hlavní jsou pro mě ohňostroje, jejichž začátek je pro mě znamením příchodu léta. Další akce, které jsou v centru, tolik nesleduju, ale i tak je vnímám jako zpestření každodenního života a počátku léta.

Jiří Velčovský, 27 let, živnostník, Brno
Dřív jsem chodil snad na každé ohňostroje. Teď už nemám tolik času a moje priority už jsou trochu jinde. Pro město je to dobré po ekonomické stránce, lidé se baví. Mně konkrétně to dává možnost upozorňovat větší množství lidí na problémy ve světě prostřednictvím peticí a promlouvání k nim. Právě teď poukazujeme na problémy v Číně. Takže tohle je další dobrá stránka festivalu Brno - město uprostřed Evropy.

Matěj Říha
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,

více informací na
www.munimedia.cz

cz en