IGNIS BRUNENSIS 2024

REGIOJET IGNIS BRUNENSIS rozzáří v červnu Brno uměleckými ohňostroji už po sedmadvacáté. Nad Brněnskou přehradu vzlétne rekordních 250 dronů

Festival REGIOJET IGNIS BRUNENSIS bude letos bavit Brno a jižní Moravu v hlavním termínu od 1. do 23. června 2024. Světovou soutěž uměleckých ohňostrojů a dronové světelné show tradičně doprovodí plejáda zábavných programů pro malé i velké.

Festivalové zahájení se odehraje první červnovou sobotu na Brně-jihu při Jihobrněnském dětském dnu. Úvodní ohňostroj 1.6. je věnován nejen všem nejmenším, ale dětem i dospělým všech věkových kategorií. A zejména také fanouškům skupiny Mirai, se kterou Jaroslav Štolba a tým Flash Barrandov SFX na hudbě k tomuto ohňostrojnému projektu spolupracuje.

Hlavní částí IGNIS BRUNENSIS je více než čtvrtstoletí soutěž světové ohňostrojné špičky na hladině Brněnské přehrady. Diváci uvidí čtyři velkolepé umělecké pyromuzikály synchronizované s hudbou (živě vysílá Rádio Krokodýl na frekvenci 103 FM). Postupně se představí 8.6. domácí Česko s poctou ohňostrůjci a spoluzakladateli „Ignisu“ Ivanu Martinkovi, 12.6. Německo, 15.6. Slovensko s Českem a 19.6. Rakousko. Veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou na plážích, březích a v okolí Brněnské přehrady pro diváky zdarma. Tradičně je připravena také komfortní placená zóna – ozvučená RegioJet tribuna k sezení (předprodej na GoOut.net běží od konce dubna).

Před sobotními ohňostroji na přehradě (8.6. a 15.6.) se můžeme znovu těšit na dronová světelná představení. Po „dvoustovkových“ představeních v minulých dvou ročnících IGNIS DRONE SHOW je na letošek připravena mimořádná premiéra v Česku rekordních 250 dronů. Dvě show spojené s hudbou, každá s 250 svítícími drony, budou tvořit animované obrazy nad Brněnskou přehradou. V sobotu 8.6. zhlédnou návštěvníci přehrady před ohňostrojem show "Jsme Evropa" věnovanou letošnímu 20. výročí vstupu Česka do EU. O týden později 15.6. vykreslí dronová letka nad vodní hladinou podívanou s názvem "Voda je život".

Kromě ohňostrojů, dronů, lunaparkových atrakcí nebo bohatého občerstvení u brněnského „moře“ si i letos přijdou na své milovníci piva. Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte jsou znovu součástí IGNIS BRUNENSIS v přístavišti Bystrc na Brněnské přehradě. V pátek 14.6. a také v sobotu 15.6. ochutnáte na brněnském „Pryglu“ přes 40 značek piv z řemeslných minipivovarů z různých koutů Česka.

Umělecké ohňostroje a dronové show provází tradičně pestrý festival zábavy v období od května až do září. Divácky atraktivními víkendovými pořady v centru Brna jsou Zábava pod hradbami a Dopravní nostalgie s jízdami historických vozidel MHD pod garancí DPMB, TMB a IDS JMK (15.–16.6.), Den Policie a 25. Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jezdectví (7.–8.6.), dětské dny i další volnočasové, kulturní, sportovní, prezentační a gastro akce. Programy se letos prolínají akce ke 100 letům Českého rozhlasu Brno a také oslavy 160. výročí hasičů v Brně. Festival připomene i „sedmdesátiny“ Hvězdárny a planetária Brno a oslaví „třicetiny“ Rádia Krokodýl.

Hlavními spolupořadateli IGNIS BRUNENSIS jsou statutární město Brno, Jihomoravský kraj a SNIP & CO jako hlavní producent. Titulárním partnerem je společnost RegioJet ze skupiny STUDENT AGENCY. Hlavním garantem ohňostrojné části festivalu je Flash Barrandov SFX. Technologickým a uměleckým garantem IGNIS DRONE SHOW je Spectrum Production. Oficiálním dopravcem návštěvníků městskou dopravou je Dopravní podnik města Brna s velkokapacitní přepravou až k přehradě v Bystrci.

cz en