Anketa: První ohňostroj nakonec déšť nezkazil

24/5/2014
Brno – Mnozí návštěvníci brněnských ohňostrojů se za léta pořádání přehlídky Starobrno Ignis Brunensis stali už skoro ohňostrojnými experty a jsou stále náročnější. Přesto první letošní ohňostroj hlavně chválí.
Návštěvníkům se úvodní show líbila. Foto: Robert VystrčilPetr Vařeka, 50 let, podnikatel, Brno
Ohňostroje lidi alespoň na chvíli spojí a to je krásné. Za ty roky se lidi z Brna stali na tyto ohňostrojové přehlídky odborníky. Sledují, jestli vše ladí s hudbou, jak vysoko petardy létají a další věci, takže se nenechají jen tak něčím odbýt. Dnešní zahajovací ohňostroj se mi líbil hodně, objevil jsem i nějaké nové prvky.

Tomáš Giesel, 23 let, student, Mokrá hora
Myslím si, že by to tu šlo lépe ozvučit, což hodnotím jako negativní. Dnešní ohňstroj byl pro mě klasikou. Na přehradě jsou určitě hezčí. Zahajovací je takový pomalý rozjezd a potom se to pořádně rozběhne.

Petra Bezděková, 36 let, prodavačka, Brno
Ohňostroj bývá delší, dnešní se mi zdál trochu kratší. Ale i tak se mi líbil. Samozřejmě soutěžní ohňostroje budou určitě hezčí a na ty se opravdu moc těším.

Miroslav Dobrý, 42 let, učitel, Brno
Měl jsem obavy z bouřky, jelikož meterologové hlásili špatné počasí, ale naštěstí vše krásně vyšlo. Hudba byla pěkná, akorát mohla být trochu hlasitější. Líbilo se mi, že tu nebylo tolik lidí jako na přehradě, tam je to vždy hlava na hlavě.

Daniela Černá, 63 let, důchodkyně, Brno
Na ohňostroje se chodím dívat se svými vnoučaty, které to vždy velice nadchne. Je to taková naše tradice a doufám, že nám co nejdéle vydrží. Dnes jsem byla překvapená nějakými novými prvky, které jsem před tím neviděla. Jsem ráda, že se předpovědi meterologů nevyplnili a my si mohli ohňostroj užít.

Karel Pospíšil, 27 let, automechanik, Brno
Atmosféru, která se vytvoří vždy kolem ohňostrojů, mám moc rád. Chodím s partou kamarádů na Mendlovo náměstí na pivo a potom se přemístíme tam, kde je potřeba. Dnes byl sice ve vzduchu cítit déšť, ale vše nakonec dobře dodpadlo a výhled jsme měli pěkný.

Kristýna Kadlecová, 20 let, studentka, Brno
Za rok stihnu tak tři ohňostoje ze všech, podle toho, jak se mi to hodí. Většinou chodím na přehradu, je tam větší prostranství. Ale i tady na Mendláku je to fajn, jelikož je to blíž. Ale myslela jsem si, že tu bude víc lidí. Reproduktory by mohly být na více místech, to mě zklamalo.

Aneta Daňková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz
cz en