Anketa: Metal s klasikou diváky zaujal

9/6/2016

Slováci zaujali diváky i hudebním doprovodem. Foto: Robert VystrčilBrno - Především hudebním doprovodem, spojením metalu s klasikou od Antonína Dvořáka zaujala mnohé diváky středeční historicky děvětadevadestátá show z cyklu Ignis Brunensis. Slovenští ohňostrůjci ze skupiny Privatex Pyro každopádně nezapadli.

Marek Ševel, 24 let, Brno, výrobní inženýr
Narodil jsem se na Slovensku a nedávno jsem se přistěhoval do Brna za prací. Na dnešní ohňostroj jsem se proto velmi těšil. Moc se mi líbil. Na stupnici od jedné do pěti bych jej hodnotil 4,5 body.

Ilja Huský, 65 let, Brno, ředitel firmy
Brněnské ohňostroje jsou pro mě už tradicí. Bohužel se každoročně podívám na jeden, maximálně dva. Jsem proto rád, že jsem zavítal právě na ten dnešní, moc se mi líbil.

Tereza Štěpánková, 31 let, Hradec Králové, režisérka
Dnes jsem Ignis Brunensis navštívila poprvé. Byl to pro mne nezapomenutelný zážitek. Nejvíce se mi líbil začátek s doprovodem od Antonína Dvořáka. Velmi vydařený byl i závěr s použitím zlatých a červených barev.

Tomáš Ruč, 33 let, Hradec Králové, IT manažer
Jsem velkým fanouškem metalu a proto se mi dnešní hudební doprovod i celý ohňostroj velmi líbil. Brněnská přehrada má svoji vlastní atmosféru, kterou doplňují nenahraditelné odrazy vodní hladiny. Každý ohňostroj Ignis Brunensis je tak pro mě neopakovatelným zážitkem.

Věra Vošťková, 51 let, Dolní Němčí, pečovatelka
Dnešní ohňostroj od slovenských tvůrců považuji za nejvydařenější, který jsem v posledních letech viděla. Hodnotím ho kladně po hudební i vizuální stránce. Líbí se mi i už tradiční umístění na Brněnské přehradě.

Kateřina Adamová, 42 let, podnikatelka, Brno
Ignis Brunensis navštěvujeme už několik let. Je to krásná podívaná, což se nám potvrdilo i tentokrát. Bohužel se však kvůli místu konání a hojnému počtu návštěvníků zúčastňuju stále méně.

Markéta Vávrová, 17 let, Brno, studentka
Na ohňostroji na Brněnské přehradě jsem poprvé a určitě půjdu i příště. Atmosféra je tady mimořádná. Přišla jsem s kamarády a celý večer jsme si moc užili.

Martin Svoboda, 21 let, Brno, student
Prostředí přehrady mi připadá málo zabezpečené s mnoha temnými místy. Potulují se tu různé skupiny, které záměrně vyvolávají konflikty. Bohužel mám nepříjemnou zkušenost, a tak si raději kupuju vstupenku na tribunu. I tak se ale podle mě akce už stává monotónní.

Markéta Skopalová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

cz en