Diváky čekají první ohňostroje na Brněnské přehradě

28/5/2019
Brno - Bůh ochraňuj královnu. Ohňostrojem s tímto názvem, kterým se snaží reagovat na obrovský úspěch filmu o hudební skupině Queen, rozzáří v sobotu Brněnskou přehradu čtyřnásobní vítězové ohňostrojné přehlídky Ignis Brunensis, tým Flash Barrandov SFX.

Ještě před sobotním večerním ohňostrojem na přehradě se diváci mohou těšit od 19 hodin také na Koncert hvězd k 95. výročí Českého rozhlasu Brno.

Zahajovací show na přehradě se neúčastní hlavní soutěže festivalu Ignis Brunensis, ale má svůj význam nejen pro diváky. „Připravujeme například celé technické zázemí pro další show, odpalovací prostředky, sklad, dílnu, bezdrátový odpalovací systém. Vše musíme vyzkoušet. Také chceme dát porotě laťku ke srovnání úrovně představení a dojmu z něj. A samozřejmě chceme navnadit diváky na vše, co na přehradě uvidí," uvedl technický ředitel přehlídky ohňostrojů Jaroslav Štolba z Flash Barrandov SFX.

Zatímco první ohňostroj na přehradě v podání Flash Barrandov je ještě nesoutěžní, ve středu 5. června uvidí diváci první soutěžní představení. Show skupiny Grupo Luso Pirotecnia z Portugalska se nazývá Ohňový tanec a o tanci také bude. Kdo by čekal od temperamentních Portugalců tango nebo třeba čaču, bude možná mile překvapen. Jako doprovod se objeví i baletní hudba, rokenrol nebo pop. Diváci se mohou těšit na pomalé a romantické chvilky i na okamžiky energické a plné vášně.

Ve světě tak trochu taneční hudby zůstanou i Filipínci, kteří svůj ohňostroj nabídnou v sobotu 8. června. Jazz, jak má být, jak pojmenovali své představení, předpovídá, že se diváci mohou těšit na jemný jazzový podtón a na pevnou rytmizaci saxofonu. Díky letošní povinné skladbě The Charleston nechali filipínští ohňostrůjci celou show právě v tomto duchu. Filipínci se brněnskému publiku představí poprvé.

Posledním soutěžním ohňostrojem ve středu 12. června potěší pohledy a smysly diváků Norové. Názvem Bojuj za své sny nabádají diváky, aby nejen snili, ale za svými sny i šli a plnili si je. Představení bude podle vybrané hudby spíše poklidné, nabité štěstím, láskou a nadějí. Skupina North Star Fireworks se ve své domovině zabývá například novoročními ohňostroji, z čehož lze soudit, že i brněnská show bude velkolepá.

Norským ohňostrojem sice končí soutěžní část přehlídky Ignis Brunensis, ale i pak jeden ohňostroj diváky ještě čeká. Stejně jako se konal v pátek 24. května na Špilberku zahajovací ohňostroj týmu Theatrum Pyroboli, bude na brněnském hradě také závěrečné ohňostrojné představení. V sobotu 15. června představí svou show český Ignis Brunensis Team. Ohňostrůjci připravili show na počest brněnských univerzit, které letos slaví svá významná výročí. Představení se nazývá příznačně Gaudeamus Igitur.

Eliška Pavlíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz
cz en