Balloon Jam: Nebe nad Brnem zaplní horkovzušné balony

6/6/2014

Začal svátek balonů. Foto: Robert VystrčilBrno - Pohled na jihomoravskou metropoli z ptačí perspektivy si mohou užít účastníci už čtrnáctého ročníku setkání horkovzdušných balonů Ballon Jam. Stroje lehčí než vzduch budou brázdit oblohu nad Brnem a okolím dnes a o víkendu - rozhodující ovšem bude počasí.

„Start byl hodně rychlý. Ani jsem se nenadál a už jsme byli asi sedm set metrů nad zemí. Sice jsem už několikrát letěl letadlem, i vyhlídkovým, ale tohle byl úplně jiný pohled na svět pod námi," popsal let balonem student Michal Rapco, který dostal tento zážitek jako dárek.

Loni počasí letům nepřálo, letos však je předpověď optimističtější a organizátoři věří, že balony obsadí brněnské nebe. „Program je závislý na počasí, o aktuálním vývoji budeme informovat na našich webových stránkách," uvedla ředitelka a organizátorka akce Petra Stejskalová.

Na programu Ballon Jam jsou ranní i večerní létání. Zájemci si mohou užít i pohled na noční rozzářené město a osvětlené ulice z výšky. Balony budou startovat z Rakovce.

Stejně jako předešlé roky si organizátoři Balloon Jamu připravili i doprovodný program. Na místech startů si tak mohou návštěvníci například prohlédnout balonové koše. A pro děti, které zajímá, jak horkovzdušný balón vypadá zevnitř, bude připravený jeden z nich upoutaný k zemi. Děti si ho tak budou moci prohlédnout opravdu zblízka.

Karolína Křenková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz
cz en