Biskupský dvůr centrem kultury. Na letní scéně čekají návštěvníky divadla i koncerty

16/6/2019
Brno - Pro milovníky kultury a divadla zvlášť zejména z Brna a okolí je tento způsob léta velmi zajímavý - mohou se těšit na bohatý program přímo v centru jihomoravské metropole, na Biskupském dvoře. Herci předvedou populární tituly Městského divadla Brno, premiéru bude mít i klasická tragédie Romeo a Julie. Se svým programem se ve venkovním prostředí představí také další kulturní instituce.


Městské divadlo Brno uvádí na Biskupském dvoře premiéru některého svého představení už tradičně. Po Třech mušketýrech a muzikálu o brněnské historii v minulých letech čeká letos diváky Shakespearův příběh vášnivé lásky, Romeo a Julie v režii Stanislava Slováka. V hlavních rolích se představí hostující Tomáš Dalecký a Esther Mertová.

Romeo a Julie se vrací do Městského divadla Brno po dvaceti letech. „Režisér Stanislav Slovák má s inscenováním na Biskupském dvoře bohaté a úspěšné zkušenosti. Letní atmosféra bude působivému příběhu o lásce stíhané nenávistí jistě velmi svědčit," uvádějí organizátoři na webu městského divadla.

Mnozí diváci se nového ztvárnění klasického příběhu už nemohou dočkat. „Na Romea a Julii se těším. Vzhledem k tomu, že už jsem viděla několik verzí ve filmové i divadelní podobě, zajímá mě, jak tento populární a krásný příběh pojalo městské divadlo. Díky předchozím zkušenostem s tímto divadlem věřím, že mě nezklamou, a na představení se, třeba za rok, ráda vrátím," svěřila se Anna Procházková, studentka a věrná návštěvnice Městského divadla Brno.

Na jevišti pod Petrovem mohou diváci zhlédnout kromě Romea a Julie, hudební komedie Tři mušketýři, muzikálu v hantecu My Fair Lady (ze Zelňáku) či legendární Noci na Karlštejně rovněž zpěvohru na brněnské téma - Mendel aneb Vzpoura hrášků či nesmrtelného Lakomce. Od 22. července přebírá štafetu Divadlo Bolka Polívky, které v majestátním prostředí odehraje devět představení.

Závěr července potěší i milovníky hudby, užijí si totiž koncert Hany a Petra Ulrychových a skupin Javory a Javory Beat, vystoupí i Ondřej Havelka And His Melody Makers. Hudbě bude nakloněn také začátek srpna, na Biskupském dvoře se budou například konat dva festivaly - Mezinárodní kytarový festival a Maraton hudby Brno. Za lidovými tradicemi se zase ohlédne folklorní F scéna.

Koncem léta se k petrovským věžím vrátí divadlo. Královskou broadwayskou hru uvede na tři večery Divadlo na Vinohradech, přelom srpna a září pak bude patřit Národnímu divadlu Brno a jejich Letnímu baletnímu koktejlu. Pomyslnou tečkou za letní scénou bude koncert skupiny Plastic People of the Universe, který je plánovaný na 6. září.

Dominika Bayerová
Autorka je studentkou FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrčil
(z premiéry hry Romeo a Julie, 15. 6. 2019)
cz en