Brno: Lidé mohou o víkendu navštívit velkou Streetparty

31/8/2022

Cisterny, popelářské vozy, pluhy, sypače, lesní traktory nebo historické a současné vozy městské hromadné dopravy. Jejich defilé bude hlavním bodem programu Streetparty Brno 2022, kterou vedení města připravuje pro obyvatele. Cílem akce je představit činnost městských firem a přinést Brňanům zábavu. Lidickou ulicí 3. září projede komentovaný konvoj téměř osmi desítek vozů.

Brno - Zábava i poučení čeká na návštěvníky, kteří o víkendu zavítají na brněnskou Lidickou ulici. Open-air festival se koná v ulici, kterou před půldruhým stoletím jezdila první koněspřežná tramvaj.

„Všichni ví, že existují městské společnosti a co je orientačně náplní jejich práce. Chceme lidem společně ukázat, s jakou technikou se firmy každý den starají o chod Brna. Projíždějící popelářské auto, cisternu nebo autobus bereme jako samozřejmost, ale na streetparty zazní řada zajímavých informací, které veřejnost o vozidlech a činnosti firem neví. Věřím, že bude akce spolu s dalšími body programu nejen zábavná, ale i přínosná," sdělila brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Na streetparty nebudou chybět ani vozy dopravního podniku. Ať už současné nebo historické. „Součástí defilé bude osmadvacet našich vozů. Návštěvníkům představíme tramvaje, trolejbusy, autobusy, ale i dispečerské vozy, seniorbus nebo vůz s plošinou," vyjmenoval generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.

Součástí akce bude i mezinárodní soutěž řidičů a řidiček tramvají, kdy se devět týmů utká v devíti disciplínách. Zajištěný je však i další doprovodný program, především pro děti, food festival a dva koncerty. V 17 hodin vystoupí zpěvák Sebastian, od 20 hodin návštěvníky potěší kapela Portless.

(red)

cz en