Česká televize uspořádala odpoledne plné Záhad Toma Wizarda

2/6/2013
Brno, náměstí Svobody – Nejen to, jak funguje auto, ze kterého se vysílá živý televizní přenos nebo jak se vyrábějí zpomalené záběry, mohli zjistit návštěvníci dnešního televizního odpoledne na brněnském náměstí Svobody.

Skupina Yellow Sisters na brněnském náměstí Svobody. Foto: Barbora Kalincová„Přišli jsme, protože nás akce zaujala. Dověděli jsme se o ní z internetových stránek. Chtěli jsme, aby se děti dověděly něco o brněnské historii. Velmi se nám tu líbí,“ pochválila program například Jitka Vyskočilová. Spokojení byli i Tomáš Haas a jeho syn Radek. „Partnerka někde objevila, že Česká televize pořádá dětské odpoledne a my máme moc rádi Toma Wizarda. Ještě uděláme tajenku a už budeme mít úkoly splněny,“ řekl Tomáš Haas.

Tajenka byla jedním z desíti stanovišť. Na dalších děti lovily rybičky, kreslily brněnského draka, točily kruhy nebo házely míčky do nepřátel. „Počasí je moc pěkné. Náš Víťa rád soutěží, takže jsme moc spokojení,“ vyjádřila potěšení maminka dalšího soutěžícího Jana Láznická. Návštěvníci byli rádi, že program zorganizovala právě Česká televize. „Přišli jsme, abychom si užili den s dětmi. Vzhledem k tomu, že odpoledne pořádá Česká televize, o to víc se nám tady líbí,“ prozradila Lenka Svobodová.

Zatímco děti soutěžily a pátraly po řešení hádanek, na jevišti vystupovali interpreti. „Teď vystupují Yellow Sisters. Před nimi zpíval Ondra Havlík alias Andrew, který se ještě objeví. Očekáváme hezké počasí, úsměvy na tvářích a dobré jméno České televize. Jsme rádi, že vyšlo počasí,“ sdělil moderátor dne České televize Jan Adámek alias Tom Wizard..

Na náměstí Svobody bylo celkem deset soutěžních stanovišť. Cíl se nacházel u jeviště, kde stál i přenosový vůz České televize. Vůz byl volně přístupný všem návštěvníkům i kolemjdoucím.

Barbora Kalincová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en