Balloon Jam dává možnost podívat se na Brno z ptačí perspektivy

2/6/2017
Brno - Šestnáct horkovzdušných balonů bude až do neděle 4. června brázdit oblohu nad Brnem. Začíná 17. ročník Balloon Jam. Zájemci se mohou potěšit nejenom pohledem na stroje lehčí než vzduch, ale mohou se také sami zúčastnit letu.

Létat budou většinou malé balony pro čtyři až pět lidí, ale akce se účastní i několik balonů střední velikosti. „Čím menší balón, tím větší je to zážitek pro pasažéra i pro pilota. Když jste ve velkém balonu, tolik si cestu neužijete, je to jako kdybyste jeli městskou hromadnou dopravou místo taxíku," uvedl letový ředitel setkání balonů Tomáš Stejskal.

Balony budou létat ve dne i v noci Noční lety trvají kolem dvou hodin, denní kolem hodiny. „Celková délka letu záleží na možnostech přistání, někdy tedy lety trvají déle, málokdy však zdržení zabere déle než deset minut," řekla ředitelka akce Petra Stejskalová.

Čas letů se podle organizátorů může měnit, protože letuschopnost ovlivňuje počasí. „Zatím nevíme, jestli bude nutno časy letů měnit. Letos je sice trochu slabší vítr, ale na druhou stranu neprší a je jasná obloha," uvedla Stejskalová. Oproti předchozím rokům hodnotí organizátoři nynější počasí jako nadstandardní.

Konkrétní rozpis letů a další informace lze najít na webových stránkách Balloon Jamu.
Jiří Král
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz
cz en