Den policie: V centru Brna zněla střelba. Pro ponaučení i zábavu

17/6/2016

Na policejním dnu mohli návštěvníci vidět nejen ukázky práce strážců zákona, ale i jejich techniku – starou i novou. Foto: Matěj ŘíhaBrno, náměstí Svobody - Křik, střelba či štěkot policejních psů se dnes ozýval v centru Brna. Už od rána tam lidé mohli spatřit mnoho ukázek, připravených policisty u příležitosti jejich dne na festivalu Brno - město uprostřed Evropy.

„Synovi se nejvíce líbila auta, do kterých si mohl nasednout a pořádně si je prohlédnout. A celkově nás zaujali pyrotechnici se svou výbavou," řekla jedna z návštěvnic Štěpánka Copalová.

Podle koordinátorky prevence Zdeňky Procházkové z jihomoravského policejního ředitelství je akce důležitá nejen z preventivního hlediska, ale právě i díky možnosti seznámit veřejnost s náplní práce ochránců zákona či příležitosti vysvětlit lidem, jak se mohou stát policisty. „Máme tady jeden stánek přímo pro zájemce o práci u policie, kde vysvětlujeme, jak vypadají jednotlivé fáze přijímacího řízení nebo jak se připravit k úspěšnému zdolání fyzických testů," uvedla.

Den policie na náměstí Svobody vyvrcholil slavnostní přísahou nových policistů. Letošní ročník policejního dne byl ve znamení 25. výročí založení Policie České republiky. Dnešní program v centru Brna však není jediným svého druhu. Zájemci se mohou 27. června v areálu SKP Kometa například zúčastnit workshopu nazvaného Policistou na zkoušku, na němž si vyzkouší testy tělesné zdatnosti a vybrané policejní činnosti.

Matěj Říha
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en