Děti si mohly vyzkoušet cirkusové dovednosti i střílení na terč

7/6/2015

Brno-střed – Příběh o bílém čertovi a diskotéka s klaunem Arnoštem a jeho pomocnicí. Cirkus jak má být připravili dnes organizátoři pro děti v brněnském parku Anthropos v Pisárkách.

„Mně se nejvíc líbí cirkusáci," řekl Adam Kulhavý, který se v pestrobarevném šapitó snažil žonglovat se dvěma míčky. Pod dohledem artistů ze zábavné společnosti Cirkus trochu jinak se mohli zájemci naučit také chození po laně nebo točení obručí. Dětem byl k dispozici i historický kolotoč na ruční pohon. Tvořiví šikulové si zase zkoušeli výrobu papírových čepic, drsňáci střelbu na terč v podobě lidské postavy a „profesionální řidiči" brázdili park na koloběžkách, které si mohli na místě půjčit.

Přestože venku je dnes horko, do Anthroposu se se svými dětmi vypravilo mnoho rodičů. Někteří nestihli oslavit den dětí v pondělí, jiní jen hledali program na nedělní odpoledne. „Minulý týden byla po celém Brně spousta akcí ke dni dětí. My jsme se rozhodli dětský den posunout na dnešek, aby měli rodiny kam jít i tento týden," vysvětlila organizátorka Šárka Jelínková z příspěvkové organizace Kávéeska.

Klára Čeperová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz


Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en