Děti si v Björnsonově sadu užívaly zábavu i piknik

5/6/2016

Děti si svůj dnešní den v Björnsonově sadu užívaly. Foto: Matěj ŘíhaBrno-střed - Rodiny s dětmi, které si přišly užít odpoledne plné rodinné zábavy, hezkého počasí a pikniků zaplnily v neděli Björnsonův sad v Brně.

Zatímco mladší děti mohly třeba bojovat s drakem, mnohé starší našly zalíbení v motorické logické hře, či v méně známých deskových hrách. „Jsou to hry jednoduché na pochopení, ale vyžadují od dětí, aby u nich přemýšlely. Hry jsou vyráběné podomácku podle grafického návrhu výtvarnice Mariky Bumbálkové," uvedla principálka divadla Líšeň Pavla Dombrovská. Právě toto divadlo hry na den dětí připravilo.

Jedním z návštěvníků, který si přišel užít do parku krásné odpoledne, byl Jakub Glaic s rodinou. „Bydlíme tady teprve chvíli, ale takovéhle akce jsou skvělé. Zvlášť tady je vše blízko u sebe, člověk nemusí neustále pobíhat z místa na místo a o všem důležitém nás tu informuje moderátor," uvedl Glaic. Lenka Šťavíková s jedenáctiletým synem Davidem se bavili hrami pro starší. „Většina organizátorů myslí jen na nejmenší děti a zapomínají, že i starší si chtějí hrát. Tady je to naopak, můžeme si vyzkoušet hry, které jsme doteď ani neznali," podělila se o své dojmy Šťavíková.

Po celé odpoledne se návštěvníci mohli občerstvovat v kavárně Piknik box, ve které si mohli vypůjčit také deku na rodinný piknik. „Snažíme se do parku přivést víc kultury a zábavy. Díky dnešní akci se hodně lidí dozví, že tu s námi mohou po celé léto piknikovat," řekla vedoucí Piknik boxu Magdalena Grolichová.

Matěj Říha
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

cz en