Letiště v Brně-Tuřanech zaplnily děti

28/5/2017
Brno-Tuřany - Malí i velcí příznivci letectví si dnes mohou na letišti v Brně-Tuřanech zblízka prohlédnout leteckou techniku, usednout do kokpitu alespoň stojících strojů nebo se třeba zúčastnit soutěže o zpáteční letenky do Londýna pro dva, o patnáct minut vyhlídkového letu či roční cestovní pojištění do zahraničí pro celou rodinu.

„Byla jsem tu i loni, takže jsem se moc těšila," svěřila se mladá maminka Petra Bradáčová. Nadšená byla i další z návštěvnic akce, Lenka Pavlíková. „Je to tady moc hezké, děti si to užívají. Dcerce se nejvíce líbí skákací hrad, synovi spíš malování na obličej," řekla.

Návštěvníci mohou mimo jiné vidět i atraktivní vystoupení tanečního studia Street soul nebo partu Mimoňů Boba a Stuarta. Ty nejmenší děti si mohou zacvičit s Bětkou a Janou z populárního programu Jogínci nebo procvičit své mozkové závity se zázraky Vida centra. Zástupci hasičského sboru pak divákům přadvádějí pravý požární zásah.

Pro mnohé návštěvníky je zajímavá rovněž prohlídka nelegálně dovezených předmětů, kterou připravili celníci. Mezi pašovanými předměty nechybí sloní kly, mořské korály, krokodýlí hlava, „hadí" alkohol či výtažek z kobry.

Dětský den na letišti trvá už od dopoledních 10 hodin, končí v 17 hodin.
Eva Medzihorská
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en